Gündem Haberleri

  Özcan kendi rekorunu kırdı

  Hürriyet Haber
  12.11.2009 - 19:25 | Son Güncelleme:

  Özcan Deniz yakında yayına girecek olan Samanyolu adlı diziden bölüm başına 60 bin TL alacak. Ünlü şarkıcı bu sözleşmeyle kendine ait olan ‘Bölüm başına en yüksek ücreti alan oyuncu’ rekorunu da kırmış oldu.

  Samanyolu/Video

   

  Özcan Deniz/ Foto galeri

   

  Kerime Nadir’in Samanyolu adlı romanı, ilk kez 1967’de Orhan Aksoy’un yönettiği, Ediz Hun ve Hülya Koçyiğit’in başrolde olduğu bir filmle beyaz perdeye yansımıştı.

   

  Samanyolu, 1989’da da dizi oldu; başrolünde Aydan Şener ve Tolga Savacı vardı. Şimdi, Zülal ile Nejat’ın arasındaki aşk bir kez daha televizyon dizisi olacak. Özcan Deniz ile Vildan Atasever’in başrollerini paylaşacağı Samanyolu, önümüzdeki günlerde yayınlanmaya başlayacak.

   

  EN FAZLA O...

   

  Andaç Haznedaroğlu’nun yöneteceği Samanyolu, Özcan Deniz’in ücret rekoru kırmasına da vesile oldu. Bölüm başına 60 bin TL alacak olan Deniz, böylelikle dizi oyuncuları arasında bölüm başına en yüksek ücreti olan oyuncu oldu.

   

  DAHA DA ARTACAK

   

  Önceki rekor da Özcan Deniz’e aitti. Deniz, başrollerini Meltem Cumbul ile paylaştığı Aşk Yakar’dan 13 bölüm için 700 bin TL almıştı. Bölüm başına 54 bin TL kazanan Özcan Deniz, Samanyolu ile kendisine ait rekoru geliştirdi.

   Deniz’in Samanyolu’nun yapımcısı Ay Yapım ile yaptığı sözleşmede “13 bölümden sonra ücreti 75 bin TL olacak” maddesi de var. Böylelikle Asmalı Konak dizisinden sonra hızını kesmeyen Deniz, ücret rekorunu aynı dizide ikinci kez geliştirmiş olacak.

   

  SEZON SONU ARTIŞ

   

  Sözleşmesine göre ilk sezon, bölüm başına 60 bin TL alacak olan Özcan Deniz, ikinci sezonda yeni 13 bölüm için bölüm başına 75 bin TL alacak.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı