Gündem Haberleri

  Özbek Hoca son yolculuğuna uğurlandı

  İbrahim AKTÜRK/İSTANBUL-DHA
  12.12.2014 - 13:33 | Son Güncelleme:

  Önceki gün Zeytinburnu'nda İhsan İlmi Hizmetleri ve Yardımlaşma Derneği'nin önünde kurşunlanarak öldürülen 'Özbek Hoca' lakaplı Abdullah Buhari son yolculuğuna uğurlandı.

  Buhari'nin cenazesi Zeytinburnu'ndaki İhsan İlmi Hizmetleri ve Yardımlaşma Derneği'ne cenaze aracıyla getirildi. Buradakiler, Buhari'nin cenazesinin bulunduğu tabutu omuzlayarak tekbirler getirdi. Daha sonra derneğe götürülen cenaze, kefenlendikten sonra dernekten çıkarıldı. Buhari'nin cenazesi ardından tekrar omuzlanarak arka sokakta bulunan Zeytinburnu Taş Camii'ne getirildi. Üzerinde 'La ilahe illallah' yazılı flamalar taşıyan kalabalık sık sık tekbir getirerek, 'Alimler ölmez, bu dava bitmez' diye slogan attı. Buhari'nin cenazesi, cenaze namazının kılınması için buradan Fatih Camii'ne götürüldü.

  Özbek Hoca son yolculuğuna uğurlandı

  Cenazeye Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ve çok sayıda kişi katıldı. Kalabalık, Fatih Camii'nin avlusundaki duvara, Buhari'nin fotoğrafının da bulunduğu 'İslam düşmanı Kerimov döktüğü kanda boğulacak' yazılı pankart astı. Cenaze namazından önce Buhari için dualar edildi. Ardından cuma namazından sonra Buhari'nin cenaze namazı kılındı. Bu arada, Buhari'nin eşi ve çocuğu cenaze namazı kılınana kadar tabutun başından ayrılmadı. Buhari'nin eşi de cenaze namazını tabutun yan tarafında kıldı. Çevredekiler Buhari'nin eşini tabutun yanından güçlükle uzaklaştırdı. Daha sonra Abdullah Buhari'nin cenazesi tekbir getirilerek omuzlara alındı ve Eyüp Mezarlığı'na defnedilmek üzere cenaze aracına konuldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı