Gündem Haberleri

  Özbek Hoca cinayetinde 2 tutuklama daha

  Sinan BİLGİLİ / İstanbul, (DHA)
  15.12.2014 - 20:50 | Son Güncelleme:

  10 Aralık Çarşamba günü Zeytinburnu’ndaki İhsan İlmi Hizmetler ve Yardımlaşma Derneği önünde silahla vurularak öldürü1len "Özbek Hoca" lakaplı Abdullah Buhari cinayetiyle ilgili soruşturmada 2 kişi daha yakalandı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden olayla ilgili yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

  "Olay yeri ve çevresinde yapılan güvenlik kamerası kayıtları incelenmesi neticesinde, olayı gerçekleştirdiği tespit edilen Z.M. (27) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs yakalanarak çıkarıldığı adli makamlarca 11 Aralık 2014 tarihinde tutuklanmış ve cezaevine teslim edilmiştir.

  Olayın tüm ayrıntıları ile aydınlatılması için MİT ile koordineli yapılan çalışmalarda, cinayete azmettiren S.S. (30) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs Aksaray ilçesinde kaldığı otelde, olaya yardım eden E.A. (36) isimli yabancı şüpheli erkek şahıs ise Ankara ilinde yakalanmıştır. Olay yeri çevresinde bulunan güvenlik kameralarından elde edilen görüntülerde, silahı ateşleyen şüpheli şahsın kaçış güzergahı ve görüntüleri tespit edilmiştir.

  14 Aralık 2014 tarihinde adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslar E.A. ve S.S. tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

  İKİSİ DE AZMETTİRİCİ

  Özbek vatandaşı olduğu belirtilen 2 kişinin "azmettirici" olduğu iddia ediliyor. Tetikçi olduğu açıklanan 27 yaşındaki Çeçen asıllı Rus vatandaşı Z.M. ise cinayetten 1 gün sonra yakalanmış, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı