Gündem Haberleri

  Özal'dan sonra Okluk Koyu'na giden ilk cumhurbaşkanı

  Hürriyet Haber
  23.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  8'İNCİ Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın çok sevdiği, ancak ölümünden sonra kaderine terk edilen Marmaris Okluk Koyu'ndaki Cumhurbaşkanlığı Konukevi, 8 yıl aradan sonra dün ilk kez Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'i ağırladı.

  Muğla Üniversitesi'nin akademik yıl açılışına katılan Sezer helikopterle Okluk'taki Cumhurbaşkanlığı Konukevi'nin pistine indi. Sezer'in Okluk'ta bulunduğu sırada, Sahil Güvenlik Botu denizde güvenlik önlemi alırken, jandarma timi de çevrede kuş uçurtmadı. Sezer'i izleyen gazeteciler de nizamiye kapısının 200 metre gerisinde tutuldu. Saat 12.50'de Okluk'a gelen Sezer, sandviç yedi ve konutu gezip bahçeyi dolaşarak, görevlilerden bilgi aldı. Sezer, 1 saat 10 dakika kaldığı konuttan saat 14.00 sıralarında yine helikopterle ayrılarak Marmaris'e geçti.

  Okluk Koyu'nu Basın Danışmanı Can Pulak aracılığı ile keşfeden Özal, görevi süresince yaz tatilini hep burada geçirmişti. Dünyanın en önemli liderlerini bu konukevinde ağırlayan Özal'dan sonra, 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel buraya bir kez bile gelmedi. Geniş bir bahçe içinde mütevazı sayılacak bir yapıdan oluşan Devlet Konukevi yıllardır boş durmasına rağmen güvenlik önlemleri ve bakımı devam ediyordu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı