GeriGündem Öz’ü HSYK’ya şikáyet etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öz’ü HSYK’ya şikáyet etti

Öz’ü HSYK’ya şikáyet etti
refid:12137446 ilişkili resim dosyası

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan ve ardından tahliye edilen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek, başta soruşturmayı yürüten savcı Zekeriya Öz olmak üzere soruşturmaya katılan diğer savcılar ile tutuklanmasına karar veren İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimi Rüstem Eryılmaz’ı, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) şikáyet etti.

’İrticayla Mücadele Eylem Planı’ belgesinin altında imzası olduğu öne sürülen Çiçek, avukatı aracılığıyla HSYK’ya verdiği dilekçede, şöyle dedi: "Sorgu tutanakları ve gerekçeli tutuklama kararı bize verilmedi. Yalnızca gerekçeli kararın hüküm kısmı okutuldu. Hakkımdaki tutuklama kararına itiraz dilekçesi gerekçeli karardan bihaber yazıldı. Tutanaklar ile gerekçeli tutuklama kararının verilmemesiyle savunma ve adil yargılanma hakkım ihlal edildi. Geçerli bir delil olmamasına rağmen tutuklanarak cezaevine gönderilmem maddi ve manevi yönden mağduriyetime yol açtı."

Bakan iznine bağlı

Soruşturma, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in iznine bağlı. Eğer Bakan Ergin izin vermezse, Çiçek’in şikáyeti de diğer Ergenekon sanık ve şüphelilerin 100’ü aşkın başvurusu gibi sonuçsuz kalacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle