Gündem Haberleri

  Öz oğlunu kira ödemeye mahkum ettirdi

  Hürriyet Haber
  15.10.2008 - 11:12 | Son Güncelleme:

  Villasında oturan oğlunu “Beş yıllık kiramı ödesin” diyerek mahkemeye veren Salih Germi Çapa, davayı kazandı. Mennan Çapa, öz babasına 110 bin YTL kira ödeyecek.

  Çapamarka’nın eski ortaklarından 89 yaşındaki Salih Germi Çapa, yaklaşık 3 yıl önce, hesaplarının bulunduğu bir bankanın müdürü olan Olcay Gezer ile hayatını birleştirdi. Bu evlilik, baba Çapa’yı, daha önceki evliliğinden olan çocuklarıyla karşı karşıya getirdi. Salih Germi Çapa’nın büyük oğlu Mennan Çapa, babasının kendisinden 46 yaş küçük bir kadınla yaptığı bu evliliğe karşı olduğunu belirterek, “Bıçak kemiğe dayandı. Ortada büyük bir komplo var. Kadın bizi mirastan mahrum bırakmak için harekete geçti. Bununla yetinmeyen kadın, bizi kendi arsamız üzerinde yapılan ve dört kardeşin oturduğu evden çıkarttı. Arsalarımız ve evlerimizi nakite çevirmek için satışa çıkardı. Bütün amaç mirasa konmak” açıklamasında bulundu.

   

  OĞLU DA KARŞI DAVA AÇTI

   

  Vatan Gazetesi'nin haberine göre, bu açıklamaların ardından 2006 yılının Kasım ayında soluğu mahkemede alan baba Çapa, Zekariyaköy’deki villasında 5 yıldır bedelsiz oturmakla suçladığı oğlu Mennan’a, ecrimisil davası açtı. Baba Çapa, oğlundan kendisine 50 bin YTL kullanım bedeli ödemesi isteminde bulundu. Açılan davayı, “haksız ve fahiş” olarak niteleyen oğul Çapa, babasına, karşı davayla yanıt verdi. Babasının taleplerinin, “hayatın doğal akışı ve akrabalık ilişkilerine” uygun olmadığını ileri süren oğul Çapa, açtığı karşı davada, 1994’ten 2005 yılına kadar villa için yaptığı 22 bin YTL’lik harcamayı geri istedi.

   

  Bilirkişi raporuna dayandı

   

  Her iki dava da devam ederken baba Çapa, geçtiğimiz Nisan ayında mahkemeye başvurdu ve 132 bin YTL kira istedi. Mahkeme, davacı babanın talebini yerinde bularak, davalı oğulun, 13 Kasım 2006 tarihinden itibaren hesaplanacak yasal faizlerinin eklenmesi kaydıyla, 110 bin YTL kullanım bedeli ödemesine hükmetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı