Gündem Haberleri

  Öz anne üvey baba dehşetini anlattı

  Hürriyet Haber
  08.09.2013 - 02:08 | Son Güncelleme:

  MERSİN'de anne-babası ayrı yaşayan ve babasıyla birlikte kalırken 10 günlüğüne teslim edildiği annesinin evinde feci şekilde dövülmüş halde bulunarak hastaneye kaldırılan 9 yaşındaki N.Y'nin, suçlanan annesi S. A. (30), çocuğunu bu hale getiren kişinin kendisini de dövdüğünü söyledi.

  2 yıl önce boşanan H.Y. ve S. A. çiftinin tek çocuğu olan 9 yaşındaki N.Y., mahkeme kararı ile babasıyla birlikte yaşarken, 10 gün önce ciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle babasının hastaneye yatması üzerine annesine teslim edildi. Ancak, küçük kız çocuğu önceki gün, feci şekilde dövülmüş halde hastaneye kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve vücudunun büyük bölümünde darp kaynaklı morluklak ve çürükler tespit edilen N. Y., solunum cihazına bağlanarak yoğun bakımda tedavi altına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, kız çocuğunun annesi S. A. ile birlikte yaşadığı A. A.'yı gözaltına aldı. S. A., emniyetteki ifadesinin ardından savcılık emriyle serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen A. A. tutuklanarak cezaevine konuldu.

  Hastanede yaşam mücadelesi veren N.Y.'nin babası H. Y. ve yakınlarınca çocuğun bu duruma düşürülmesinden sorumlu olduğunu öne sürdüğü anne S. A. gözyaşları içinde kendini savundu. Acı çektiğini belirten S. A., kızını bu durama getiren kişinin 1.5 yıldır birlikte yaşadığı A. A. olduğunu dile getirerek, "Kapı sürekli kilitliydi. Ben engel olmaya çalıştıkça beni de dövdü. Bağıramadım, çağırmadım, kimseye haber veremedim. Polisi aramak istedim ancak sürekli yanımdaydı. Ben de çok kötü durumdayım, çocuğumun yerine ben yatsaydım keşke hastanede. Herkes beni suçluyor ama içerde neler yaşadığımı bilmiyorlar. Beni de sürekli dövüyordu. Gözümü patlattı, bacağım hala morluklar içindedir" dedi.

  A. A.'nın, çocuğunu sadece uyumadığı ve söz dinlemediği için dövdüğünü ileri süren S. A., ' Ne olur bırak yatmazsa yatmasın yapma' dedim ama beni dinlemedi. 4-5 gün boyunca her gün üst üste hem kızımı hem beni dövdü" diye konuştu.İlk çocuğunun doğumdan sonra öldüğünü ve daha önce bir evlat acısı yaşadığını ileri süren S. A., "Kızıma bir şey olursa ben ölürüm, biterim, yaşayamam. Savcılık 'uzaklaştırma' kararı aldığı için kızımı gidip göremiyorum. Zaten, babasının akrabaları da sürekli 'gelirse öldürürüz' diye haber gönderiyor. Onu görmeyi çok istiyorum ama tepki almaktan korkuyorum" ifadelerini kullandı.

  DEMİR ÇUBUKLA DÖVDÜ

  Birlikte yaşadığı A. A.'nın hayatı kendilerine zindan ettiğini de ileri süren S. A. daha sonra şunları söyledi: "Makarna süzgeci ile defalarca vurdu. Bir de ince bir demir çubuk vardı onunla dövüyordu. Teni hassas olduğundan kızımın vücudu çabucak morarıyordu. Bir keresinde yaptığından pişman olup ağladı ve kızımın yanına gidip özür diledi. Ama yine sonrasında dövmeye devam etti. Polisi arayacağımı söylediğimde ise çocuğumu öldürmekle tehdit etti. Bu da yetmiyormuş gibi çocuğumu ısırdı. O'nu 1.5 yıldır tanıyorum, tanımaz olaydım, sevmez olaydım."

  ÖLÜMLE PENÇELEŞİYOR

  Bu arada, beyin kanaması geçirdiği belirlenen ve vücudunun büyük bölümünde darp kaynaklı morluklak ve çürükler tespit edilen N. Y.'nin, solunum cihazına bağlandığı yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Hastane önünde doktorlardan gelecek iyi haberi bekleyen baba H. Y., "Şu anda kızımın beyninde kanama var ve şuuru yerinde değil. Solunum cihazına bağlı. Doktorlardan henüz net bir bilgi alamıyoruz. Kızımı bu hale getiren şahsın Allah bin türlü belasını versin. Annesinin ağlaması suçunu ortadan kaldırmaz. Bu işte onun da parmağı vardır. Yalan, annesinin o gözyaşlarına inanmıyorum. Hepsi timsah göz yaşı. Çocuğumu o da dövmüştür" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı