GeriGündem Oyundan alacağınız zevk eldeki karta bakar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyundan alacağınız zevk eldeki karta bakar

Oyundan alacağınız zevk eldeki karta bakar
refid:3850240 ilişkili resim dosyası

Bilgisayarda oyun oynamaya meraklı her kullanıcı, ekran kartının yeni çıkmış bir oyun karşısında zayıf kalmasının ne kadar can sıkıcı bir durum olduğunu bilir. Ancak piyasada öyle çok farklı marka ve model var ki, sistem güncellemesi yapmak isteyen kullanıcıların bu durum karşısında ister istemez kafası karışıyor. Bizler de bu karışıklığı biraz olsun dağıtmak için halihazırda Türkiye piyasasında bulunan PCI Express standardındaki ekran kartlarının farklı ihtiyaçlara hitap eden dört farklı örneğini sizler için inceledik.

yüksek performans

SapphIre X1800XT

NVIDIA 7800GTX ekran kartının 512MB bellekli özel modeli çok sınırlı sayıda üretilip satıldığından dolayı, piyasada kolayca bulunup satın alınabilecek en yüksek performanslı ekran kartı konusunda ATI Radeon X1800XT neredeyse rakipsiz kalıyor. 512MB bellek taşıyan bu kart özel tasarımlı soğutucusu, ATI firmasının yeni geliştirdiği video gösterim özellikleri ve en yeni teknolojileri desteklemesi sayesinde bugünün ve geleceğin oyunları için çok yüksek performans sağlamayı garanti ediyor.

HEPSİBURADA.COM - 609$ + KDV

profesyoneller için

PNY Quadro FX 4500

NVIDIA’nın Quadro serisi grafik kartları, üç boyutlu tasarım, modelleme ve canlandırmayla profesyonel olarak ilgilenenlere özel tasarlanmış bir ürün ailesini temsil ediyor. Quadro serisi ekran kartları, profesyonel 3B uygulamaların üreticileri tarafından görüntü oluşturma konusundaki kalite ve hassasiyeti belgelenmiş ürünlerden oluşuyor. Serinin en yüksek performanslı modeli, ülkemizde de satılmakta olan PNY Quadro FX 4500. 512MB bellek taşıyan kartın önemli bir özelliği, 23 inç ve 30 inç büyüklüğündeki Apple monitörleri destekleyen ender kartlardan olması. Kartla birlikte profesyonel tasarım programlarına özel ek yazılımlar da sunuluyor.

TET - 2295$ + KDV

Bütünüyle sessiz

ASUS Extreme N7800GT

Yüksek performanslı, ama çok sessiz bir sistem kurmak istiyorsanız şu anda ASUS firmasının Extreme N7800GT TOP SILENT ismini verdiği modelinden daha iyi bir seçeneğiniz yok. Bu kartın özelliği, üzerinde soğutucu pervane olmadığı için çalışırken hiç ses çıkartmaması. Kart pasif soğutma sistemine sahip. Ancak aynı sistemi kullanan benzerleri gibi giriş düzeyi bir kart değil; yüksek performanslı bir GeForce 7800GT kartı. Hatta ASUS kartın sınırlarını zorlayarak standart 7800GT performansının da üstüne çıkmayı dahi başarmış. Dolayısıyla hem sessizlik, hem oyunlarda akıcı görüntü peşindeyseniz bu kartın üstüne yok.

449$ + KDV

Paranızın karşılığı

MSI NX6800GS


Satın alma kararlarınızı verirken ödediğiniz paranın karşılığını en iyi şekilde almaya dikkat ediyorsanız, son zamanlarda adından söz ettiren MSI NX6800GS tam size uygun bir ekran kartı. 256MB bellekli kart 425MHz hızında çalışan bir işlemciye sahip ve tüm güncel grafik teknolojilerini destekliyor. Üretici firma MSI kartı sessiz çalışan bir soğutucuyla donatmış, ayrıca kartın yanına çeşitli oyunlar ve uygulamalar da eklemiş. Sonuçta ortaya çıkan ürün, iyi bir ekran kartı için ayıracak 250$ civarında bütçesi olanlar için en iyi seçeneklerden biri durumunda.

GİGATEK - 251$ + KDV

Yorumları Göster
Yorumları Gizle