GeriGündem Oyunculuk hayata bağladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  19
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyunculuk hayata bağladı

Oyunculuk hayata bağladı
refid:13126055 ilişkili resim dosyası

"Dersimiz Atatürk" filminde Atatürk'ün manevi kızı Afet İnan'ı canlandıran Münire Apaydın'ın 1995'te gözaltına alınan ve işkence gören 16 Manisalı gençten biri olduğu ortaya çıktı.

1995 YILINDAKİ DAVADAN FOTOĞRAFLAR            

Gençler işkence gördü

"Kavak Yelleri" dizisinde Canan karakterinde izlediğimiz, "Dersimiz Atatürk" filminde Atatürk'ün manevi kızlarından Afet İnan'ı canlandıran Münire Apaydın, 1995'te bir trene "Paralı eğitime hayır" yazılı afiş asmak ve yasa dışı örgüte üye olmak suçları iddiasıyla gözaltına alınan 16 Manisalı gençten biriydi. Olay, tarihe Manisa Davası olarak geçmiş ve gündemi uzun süre meşgul etmişti. Davada 16 genç berat etmiş ve gençlere işkence yapan polisler de suçlu bulunmuştu.

Sonuna kadar giderim

Oyunculuk hayata bağladı
Gençliğinde yaşadığı bu trajik olaya rağmen hayata tutunan ve oyunculukta ilerleyen Apaydın, davayla ilgili olarak ilk kez konuştu: "Dava bitti, polisler de ceza aldı. Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum. Ama bu, unutmak istediğim bir konu da değil. Hukuki ve insan hakları anlamında eğer bu davayla ilgili yeni gelişme yaşanırsa konunun sonuna kadar arkasında durur ve konuşurum."

 

     


Yorumları Göster
Yorumları Gizle