Gündem Haberleri

  Oyuncuların ağlayışını durduracak gelişme

  DHA
  08.04.2016 - 16:10 | Son Güncelleme:

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın ile yanan tiyatroyu konuştu. Birecik, "Tiyatro binamızı Erzurum Valiliği koordinatörlüğünde, Erzurum’da kültür ve sanata önem veren Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte onaracağız" dedi

  Geçtiğimiz hafta Mumcu Caddesi’nde Ticaret ve Sanayi Odası Vakfı’na ait binada çıkan yangında kullanımaz hale gelen tiyatro sahnesi için Erzurum’a gelen Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın ile görüştü. Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Saim Özakalın, yangın olayından dolayı büyük üzüntü duyduklarını söyledi. Kültür ve sanata büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Özakalın, "1976 yılından beri Erzurum Devlet Tiyatroları bizim binamızda hizmet veriyor. Bizde Erzurum kültür ve sanatına katkı sağlamak amacıyla elimizdeki imkanlarımızı tiyatro sahnesinin devam etmesi için kullanıyoruz. Bu tiyatro yalnız Erzurum’a değil, 12 ile hitap ediyor. Bu binanın altyapısı tiyatro için çok müsait. Talihsiz bir olay yaşadık. Şükür can kaybımız yok. Binamızın yeniden tiyatroya kavuşması için çaba gösteriyoruz. Tiyatro binamızı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüz ile birlikte daha işlevsel hale getireceğiz. En kısa sürede Erzurum Devlet Tiyatroları’nın ’Perde’ demesi için gerekenler yapılacaktır"diye konuştu.

  Erzurumun tiyatrosu kül olduErzurum'un tiyatrosu kül oldu

   Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Nejat Birecik ise, Erzurum’a çok büyük önem verdiklerini, Erzurum Devlet Tiyatrosu’nun yeniden faaliyetine devam etmesi için çaba gösterdiklerini belirtti. Genel Müdür Birecik, "Çok güzel bir tiyatro salonumuz vardı. Fakat bir kaza sonucu yandı. Tiyatro binamızı Erzurum Valiliği koordinatörlüğünde, Erzurum’da kültür ve sanata önem veren Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte onaracağız. Ayrıca yeni bir kültür sanat projesi yürütüyoruz. Bu proje 12 ili kapsıyor. Erzurum bu projenin pilot ili olacak. Bundan sonra kültür ve sanat adına Erzurum’a daha önemli işler yapacağız"dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı