GeriGündem Oyuncu Glenn Ford öldü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyuncu Glenn Ford öldü

Oyuncu Glenn Ford öldü
refid:5007599 ilişkili resim dosyası

Polis tarafından yapılan açıklamaya göre, 90 yaşındaki karakter oyuncusu Ford, dün akşamüstü evine çağrılan sağlık görevlileri tarafından ölü bulundu. Açıklamada, Glenn Ford'un ölümüyle ilgili olarak cinayetten şüphelenilmediği ifade edildi.


“The Blackboard Jungle”, “Gilda” ve “The Big Heat” gibi filmlerle tanınan Ford, 1 Mayıs'ta Hollywood'daki tarihi Mısır sinemasında verilen 90'ıncı yaş günü partisine sağlığı elvermediği için katılamamıştı.

1990'lı yıllarda birkaç kez kalp krizi geçiren Ford, 53 yıllık sinema kariyerinde çok sayıda filmde rol aldı.
Filmlerde genellikle “yakışıklı sert erkeği” oynayan Ford'un en çok bilinen filmleri arasında “Superman”, “Gilda”, “The Sheepman”, “The Gazebo”, “Pocketful of Miracles” ve “Don't Go Near the Water” bulunuyor.
Oyuncu Glenn Ford öldü


İyi bir binici ve eski bir polo oyuncusu Ford, birçok “Western” filminde de oynadı. Bu filmler arasında “3:10 to Yuma”, “Cowboy”, “The Rounders”, ”Texas”, “The Fastest Gun Alive” ve “Cimarron” bulunuyor.

Ford 1943'te evlendiği, kendisi gibi oyuncu olan Eleanor Powell'dan 1959'da boşandı. Çiftin bu evlilikten bir oğulları oldu. Ford'un 1965'te oyuncu Kathry Hays ile evliliği ise çok kısa sürdü. Glenn Ford'un, kendisinden 32 yaş küçük model Cynthia Hayward ile 1977'de yaptığı evlilik de 1984'te noktalandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle