Gündem Haberleri

  'Oyuncaklar Kobani'ye ulaştırılacak'

  Hürriyet Haber
  21.07.2015 - 11:12 | Son Güncelleme:

  Kobani'ye gitmek üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen SGDF üyelerinin beraberlerinde getirdikleri oyuncaklar Amara Kültür Merkezi’nde kaldı. Merkez sorumlusu oyuncakların Kobani’ye ulaştırılacağını söyledi.

  Kobani'ye geçmek için çeşitli illerden Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine gelen Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 kişi Belediye'ye ait Amara Kültür Merkezi'nde konaklıyordu.

  Al Jazeera'nin haberine göre, federasyon üyeleri kültür merkezinin bahçesinde yaptıkları açıklamadan sonra Kobani’ye giderek beraberlerinde getirdikleri oyuncak, çocuk bezi ve temizlik malzemelerini dağıtacaklardı. Ancak dün öğlen sıralarında grubun arasına sızarak kültür merkezine giren ve canlı bomba olduğu tahmin edilen bir kişi buna engel oldu. Patlayan bomba ile 31 kişi yaşamını yitirdi yüzü aşkın kişi de yaralandı.

  OYUNCAKLAR GERİDE KALDI

  Saldırıda ölenler Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na götürülürken yaralılar da Şanlıurfa’ya sevk edildiler. Olayda yara almadan kurtulan federasyon üyeleri de arkadaşlarıyla birlikte hastanelere akın ettiler. SGDF’lilerin Kobani'ye götürmek üzere beraberlerinde getirdikleri oyuncaklar ise kültür merkezinin sinema salonunda kaldı.

  SGDF'lilerin getirdikleri o toplar diğer eşyalarla birlikte kültür merkezinde kaldı.

  ‘BİZ TESLİM EDECEĞİZ’

  Amara Kültür Merkezi sorumlusu Metin Bali olayın ardından sinema salonunda kalan oyuncak ve eşyaları SGDF’lilerin isteği doğrultusunda kendilerinin Kobani’ye götüreceklerini söyledi. Sinema salonundaki eşyaları gösteren Bali, bir, iki gün içerisinde eşyaların kolilenerek Kobani’ye gönderileceğini belirtti.

  Etiketler: Kobani , suruç patlama , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı