Gündem Haberleri

  Oyuncak kapmak için çocuk ezdi

  Barış DURAK/ŞANLIURFA, (DHA)
  09.07.2007 - 13:17 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi'nde, 200 çocuğun sünnet edilmesinin ardından dağıtılan oyuncakları büyükler de almaya kalkınca izdiham yaşandı.

  Fotoğraflar için tıklayın...

  Bazı çocukların ezilme tehlikesi yaşadığı izdihamda, büyükler oyuncakları kapınca, küçükler gözyaşlarına boğuldu.

  Akçakale'yi Geliştirme Derneği'nin başlattığı kampanya kapsamında, ailesinin ekonomik durumu iyi olmayan 200 çocuk, Hürriyet Mahallesi'ndeki Belediye Çay Bahçesi'nde sünnet edildi. ‘Sünnet Şöleni’ne AKP Şanlıurfa milletvekili adayı Sabahattin Cevheri, Akçakale Belediye Başkanı AKP'li Ahmet Akay ve Harran Belediye Başkanı AKP'li İbrahim Özyavuz ile çok sayıda vatandaş katıldı. Havanın sıcak olması nedeniyle çocuklar kurulan çadırlar içinde 3 doktor tarafından tek tek sünnet edildi. Milletvekili adayı Cevheri ile ilçe belediye başkanları kirveliklerini yaptıkları çocuklara birer çeyrek altın taktı.

  Sünnetin ardından, dernek görevlileri çocuklara oyuncak dağıtılacağını duyurarak sıraya girmelerini istedi. Bir görevli içi oyuncak dolu bir kutuyu alarak çadıra yürümeye başladı. Görevli, çocuklar ve büyüklerin üzerine doğru koştuğunu görünce kutuyu yere bıraktı. Çocuklar ve büyükler oyuncakları almak için birbiriyle yarışınca izdiham yaşandı. Büyüklerin atılımlarıyla, çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. İzdihamı önleyemeyen görevliler, çay bahçesinde megafonla, “Oyuncaklar çocuklar içindir, büyükler almasın” uyarısında bulundu.

  Yaşlı kadın ve erkeklerin de bulunduğu izdihamda oyuncakları kapan yetişkinler evlerine dönerken elleri boş kalan ve ezilme tehlikesi geçiren bazı çocuklar gözyaşlarına boğuldu.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı