Gündem Haberleri

  Oyuna gelenler birliği

  Hürriyet Haber
  29.04.2004 - 20:46 | Son Güncelleme:

  Bilgisayarı olan pek çok kişinin en büyük zevklerinden biri de bilgisayar oyunları. Genelde tek başına oynanan bilgisayar oyunlarına ek olarak İnternet üzerindeki diğer kullanıcılarla oynanabilen oyunlar da var.

  Hatta bazı oyunlar sadece İnternet üzerinde çok sayıda kişinin katılımı ile oynanabiliyor. Çok sayıda kişinin İnternet üzerinde aynı oyunda buluşmalarına hizmet eden ana bilgisayarlara oyun sunucusu deniyor. Oyun sunucusu, üzerinde kurulu bulunan oyuna kişilerin uzaktaki bilgisayarlarından bağlanarak aynı ortamdaymışçasına rahat bir şekilde birlikte oynayabilmelerini sağlıyor.

  AVATURK

  Koç ve Çolakoğlu gruplarının bir faaliyeti olan AVATURK, ücretli ve ücretsiz üyelik modelleri sunuyor. Quake II, Battlefield 1942, Battlefield: Vietnam, Natural Selection, UT2004, Enemy Territory oyunları ücretsiz sunucular üzerinde bulunuyor. Premium abonelerin hizmetindeki sunucularda ise şu oyunlar yer alıyor: Counter-Strike, Call of Duty, Jedi Academy, Quake 3: Arena, Jedi Knight 2, Unreal Tournament 2003, Halo, Enemy Territory, America’s Army.

  Dünyanın dört bir bucağından çok sayıda kişinin katıldığı ve çeşitli rolleri oynama fırsatı bulduğu oyunlar (MMORPG ya da MMO olarak kısaltılan Multiplayer Online Roleplaying Games) kategorisinde de pek çok oyun barındıran AVATURK sunucularında Anarch Online, Asherorn’s Call, Dark Age of Camelot, Eve Online, Everquest, Shadowbane ve Star Wars Galaxies oyunları oynanabiliyor. Avaturk.com sitesinde ayrıca çeşitli aksesuar, oyun, kitap gibi oyunculara özel malzeme satış reyonları da bulunuyor.

  Paticik

  Yazımızı yayına hazırladığımız günlerde site yeniden yapım aşamasında idi. Ancak ana sayfasından yayında olan diğer sitelerine bağlantılar bulunuyor. UltimaTR, Anarchy Online, Dark Age of Camelot, Dragon Court, Eve Online Never Winter Nights, Shadowbane, Star Wars Galaxies, War Craft oyun sitelerine erişim için paticik.com sitesine uğrayabilirsiniz.

  MIx

  Hala popülerliğini koruyan Counter Strike için 2 sunucusu bulunan Mix’te ayrıca Jedi Academy, HLTV Proxy, Neverwiter Nights ve Team Fortress Calssic oyun sunucuları hizmet veriyor. Sitenin sunduğu imkanlardan daha fazla yararlanabilmek için ücretsiz olarak üye olmak gerekiyor. mix.gen.tr

  Oynasana

  Sitede oyunlar ile ilgili haberler, incelemeler, makaleler, rehber, izlenim ve donanım sayfaları yer alıyor. Oynasana.com sitesinin Oyun Sunucuları sayfasında gerek kendi sunucuları gerekse diğer sitelerin oyun sunucularının listesi bulunuyor.

  Anet

  Habergrubu sunucuları da bulunan Anet’in oyun sunucuları üzerinde Counter Strike, Half Life, Diablo 2, Quake 2 ve 3, Star Craft, Unreal Tournament ve TetriNet oyunları yer alıyor. Java ve Flash oyunları da eğlenmek isteyenler için farklı alternatifler olabilir. oyun.anet.net.tr
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı