GeriGündem Oyun içinden pizza siparişi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oyun içinden pizza siparişi

Sony tarafından geliştirilen Everquest II isimli çok-oyunculu rol yapma oyunu içinden kullanıcılar pizza siparişi verebilecek. Sony'nin Pizza Hut'la gerçekleştirdiği ortaklık sonucu ortaya çıkan bu fikre özellikle ciddi oyuncuların rağbet göstermesi bekleniyor.

Oyuncular oyun içerisindeyken "/pizza" yazıyorlar ve sipariş vermek üzere Pizza Hut'ın online sipariş bölümüne yönlendiriliyorlar. Açıklamalara göre yakında pizza siparişleri için ödenen ücret oyunun aylık faturasına eklenebilecek. Everquest II oyununun dünya çapında 330 bin aktif kullanıcısı olduğu düşünülünce bu konunun ciddiyeti biraz daha netleşiyor.

Pek çok kişiye göre Sony'nin bu fikirle anlatmak istediği oyunlarda reklamlara yer vermek yerine okuyucuyu üçüncü partiyle 'etkileşime' sokmanın daha iyi bir fikir olduğu. Bu yöntemi İnternette ilk kez ZD Net kullanmıştı. ZD Net yaptığı ürün incelemeleri sayfalarında okuyucuları alışveriş sayfalarına yönlendiren linkler kullanıyordu.

Sony yaptığı açıklamada Everquest II'nin gerçek dünyadaki nesnelerle etkileşim kuran ilk oyun olduğunu vurguluyor. Bu yöntemin, değişik şekillerde de olsa, önümüzdeki üç yıl içerisinde pek çok online oyunda kendini göstermesi bekleniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle