Gündem Haberleri

  Oyun için gittiği parkta ölümden döndü

  Dinçer GÖKÇE
  03.05.2017 - 17:02 | Son Güncelleme:

  Yedi yaşındaki Beren Nisa Tarhan, anne babası ile gittiği parkta ölümden döndü. Parkta çocuklar için düzenlenen alanda oyun oynamak isteyen Tarhan’ın yüzüne sert bir kütük çarptı. Burnu kırılan Tarhan’ın ailesi sorumlular hakkında suç duyuruşundu bulunacak.

  Edinilen bilgilere göre olay 1 Mayıs günü yaşandı. Anne-baba Tarhan, kızları Beren Nisa’yı da alarak Beşiktaş’taki Ulus Parkı’na gitti. Parkta, büyüklerin yanı sıra çocuklar için de düzenlenmiş bir alan bulunuyor.

  ÇARPMA SONUCU BURNU KIRILDI
  Beren Nisa, annesi birkaç metre ötede otururken, kütük salıncak ile oynamak istedi. O sırada hareket halinde olan kütük sert bir biçimde Beren Nisa’nın yüzüne çarptı. Küçük kız hemen hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Çarpmanın etkisi ile burnunda kırık oluşan Beren Nisa’nın yüzünde de yaralanma oldu.

  ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ ÖNCELİK OLMALI
  Aile, hastaneden aldıkları raporlar sonrası sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor. Eczacı baba Nafiz Tarhan “Çocuklar en değerli varlıklarımız. Bir park alanında, çocuk parkında böyle bir şeyin olması akıl alır gibi değil. Bu tür alanlar dizayn edilirken öncelikli olarak, çocukların güvenliği birinci öncelik olmalı. Artık çocuklarımızın böyle olaylardan ötürü yaralanmasını, travmaya maruz kalmalarını istemiyoruz” dedi.
  Oyun için gittiği parkta ölümden döndü
  SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

  Tarhan ailesinin avukatı Kadir Çiçek ise, “Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bunun için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Orada ciddi bir ihmal var. Orada daha ağır yaralanmaların hatta ölümcül vakaların dahi yaşanması muhtemel…”

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı