GeriGündem Oynamayan ayıya infaz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oynamayan ayıya infaz

Kimliği belirsiz kişiler, eğitemedikleri 6 aylık bir ayı yavrusuna işkence yaptıktan sonra tek kurşunla öldürdü. Her tarafı kırıklarla dolu minik yavru, boş bir alanda bulundu.

ANTALYA Otogarı'nın karşısındaki Köyhizmetleri'ne ait Uğur Sorguç Futbol Sahası yakınlarındaki boş alanda, dün işkence edildikten sonra koltuk altından tabanca ile vurulmuş bir ayı leşi bulundu.

Çenesi ve vücudunun değişik yerlerinde kırıklar ve çürüklere rastlanılan ayının, 6 aylık olduğu belirlendi.

Hayvanları Koruma Derneği Antalya Şube Başkanı Suna Kıraç, ayının muhtemelen Otogar civarındaki çadırlarda yaşayan bir göçer ailesine ait olduğunu belirterek, tepkisini şöyle dile getirdi:

‘‘Korunması gereken ve oynatılması yasak bir hayvana işkence yapıp öldüren her kimse peşini bırakmayacağım. Tahminime göre bu yavru ayıya, oynaması için çeşitli hareketler öğretilmek istendi. İşkence izlerinin yoğunlaştığı bölgeler bunu gösteriyor. Ayı da oynamayınca, beslememek için öldürdüler. Ayı oynatmanın ve öldürmenin toplam cezasının 500 milyon lira olduğu bir ülkede bunun önüne geçmek mümkün değil. Savcılığa başvurup bu kişilerin yakalanması için elimden geleni yapacağım.’’

Önce işkence yapmışlar

Hayvanseverlerin en büyük mücadelelerinden biri ‘‘dansçı’’ ayıları özgürlüğüne kavuşturmak. Bunun için Bursa'da ‘‘dansçı ayılar’’ için bir kamp da kuruldu. Buraya getirilen ayıları, doğal yaşama alıştırma çalışmaları yapılıyor. Antalya'daki bu minik yavru ise diğer hemcinslerinden çok daha şanssız. Minik yavrunun başında gözyaşı döken Hayvanları Koruma Derneği Şube Başkanı Suna Kıraç, canvarların yakalanması için mücadele verecek.Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle