Gündem Haberleri

  Öymen'den Kılıçdaroğlu'na cevap

  Hürriyet Haber
  16.11.2009 - 13:18 | Son Güncelleme:

  CHP Başkanvekili Onur Öymen, TBMM'de yaptığı konuşmada 'Dersim İsyanı'yla ilgili sarf ettiği sözlere Kılıçdaroğlu'ndan gelen eleştiriye sert cevap verdi. Fatih Çekirge'ye konuşan Öymen, "Konuşmadan sonra en çok alkışlayanlardan biriydi şimdi niye istifaya çağırdı anlayamadım" diye tepki gösterdi.


  ALKIŞLADI MI ALKIŞLAMADI MI? İŞTE O GÖRÜNTÜLER / WEB TV

  <ınput value="1628" type="hidden" name="pollID"><ınput value="1" type="hidden" name="pollVoted">
  Dersim isyanıyla ilgili sözleri nedeniyle eleştirilen Onur Öymen sizce ne yapmalı?
  <ınput value="100999" type="radio" name="pollchoice">İstifa etmeli
  <ınput value="101000" type="radio" name="pollchoice">İstifa etmemeli
  <ınput style="WIDTH: 80px; FONT-FAMILY: Verdana; HEIGHT: 20px; FONT-SIZE: 12px" onclick="return validateanket1628();" value=" Gönder " type="submit" name="anket">
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Hurriyet.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Fatih Çekirge’ye konuştu. Dersim tartışmalarıyla ilgili CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin’in istifa çağrısına yanıt verdi.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, istifa etmeyi düşünmediğini ve Kılıçdaroğlu’nun kendisini istifaya davet etmesini anlayamadığını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Ben bu konuşmamı bitirdiğimde dikkat ettim, en hararetli alkışlardan bir tanesi  de Kılıçdaroğlu’ndan geliyordu. Konuşmayı alkışladıktan sonra beni istifaya çağıran bir konuşma yaptı, anlayamadım”

  Fatih Çekirge’nin, Onur Öymen’e “Deniz Baykal’ın bu konuya nasıl baktı? Size sitem etti mi” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

  “Evet ben Deniz Bey ile konuştum. O bana bir sitem iletmedi. Hatta geçmişi bırakalım diyerek bu tartışmanın uzamasını engellemek istedi”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı