Gündem Haberleri

  Oyak'tan Irak açıklaması

  (a.a.)
  16.07.2007 - 18:32 | Son Güncelleme:

  OYAK Genel Müdürlüğü, “OYAK ve şirketleri, bugüne kadar defalarca ve çeşitli vesilelerle belirtildiği üzere, Irak'ta faaliyette bulunmamıştır, bulunmamaktadır ve bulunmayacaklardır” açıklamasında bulundu.

  OYAK Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kürdistan Yurtseverler Birliği Ankara Temsilcisi Behroz Gelali'nin bugün bir açıklama yaptığı kaydedildi.

  Yazılı açıklamada, OYAK'ın, Erbil Uluslararası Havalimanı yanındaki Jet Pisti ihalesini almadığı belirtildi.

  Irak'ta bu veya buna benzer başka bir ihaleyi de almasının söz konusu olmadığı ve olamayacağı ifade edilen
  açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Yine aynı açıklamada yer alan Erbil - Kerkük arasındaki yol yapımı inşaatının OYTAŞ'a verildiği iddiası da doğru değildir. OYAK Grubu Şirketleri'nden OYTAŞ'ın veya herhangi bir başka şirketinin Irak'ta bu ve buna benzer herhangi bir ihaleye girmesi söz konusu olamaz, olmamıştır ve olmayacaktır. Ayrıca, Türkiye'de OYTAŞ adı altında faaliyet gösteren birçok şirketin bulunduğu hatırlanmalıdır.

  Netice itibarıyla OYAK ve Şirketleri, bugüne kadar defalarca ve çeşitli vesilelerle belirtildiği üzere, Irak'ta faaliyette bulunmamıştır, bulunmamaktadır ve bulunmayacaklardır.”

  Açıklamada, diğer yandan OYAK Grubu Şirketleri'nin ürünlerinin Türkiye'de mevzuat çerçevesinde herkese serbestçe satıldığı hatırlatılırken, bu ürünleri alanların bunları nerede ve nasıl kullanacağına OYAK'ın müdahil olmasının veya yönlendirmesinin mümkün olamayacağı ifade edildi.

  Açıklamada, “Kendi ülkesinde ne olup bittiğinden haberi olmayanların, ülkemizin önde gelen bir kurumuna yönelik olarak haksızca ve bilgisizce veya kasıtlı iddialarda bulunmaya cüret etmeleri hayretle karşılanmıştır” denildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı