Gündem Haberleri

  Oyak Davası'nda ilk duruşma

  Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL, (DHA)
  13.08.2012 - 11:26 | Son Güncelleme:

  DANIŞTAY saldırısına ait kamera kayıtlarının silinmesine ilişkin davanın ilk duruşması bugün başladı. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 6’sı tutuklu 10 sanık yargılanıyor.

  Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar OYAK Güvenlik’in eski Genel Müdürü Orhan Çoban, OYAK Güvenlik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Tarık Özyılmaz, OYAK Elektronik Güvenlik Sistemleri Müdürü Yavuz Selim Kavaklıoğlu, OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi Bilgi İşlem Müdürü Barış Demirtaş, OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi Teknisyeni Serkan Akyıldız ile OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketinde Montaj Bakım Şefi Metin Almalı getirildi. Tutuksuz 10 sanık daha mahkemede hazır bulundu.

  Kimlik tespitinin ardından iddianamenin okunması ile duruşmaya başlandı. İddianameye göre sanıklar, Anayasal düzenin öngördüğü düzenin uygulanmasını önlemeye teşebbüs, 1 kişinin ölümü, 4 kişinin yaralanması sonucu adam öldürmeye teşebbüs suçuna yardım, silahlı terör örgütüne yardım etmek suretiyle örgüt üyeliği, suç delillerinin gizlenmesi ve yok edilmesine iştirak ile suçlanıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı