Gündem Haberleri

  OYAK davasında gözyaşı

  Selahattin GÜNDAY / İSTANBUL, (DHA)
  15.08.2012 - 16:47 | Son Güncelleme:

  Danıştay saldırısına ait kamera kayıtlarının silinmesine ilişkin davanın üçüncü duruşmasına öğleden sonra devam edildi.

  İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 6’sı tutuklu 10 sanık yargılandığı davanın öğleden sonraki oturumda salondaki izleyicileri ağlatan çok duygusal anlar yaşandı. Avukatların taleplerini alan mahkeme, sanıklara da kısaca taleplerini sordu.

  Taleplerini söylemek için söz alan tutuklu sanık OYAK Savunma ve Güvenlik Sistemleri Şirketi Bilgi İşlem Müdürü Barış Demirtaş bir konuşma yaptı. Mahkeme salonundaki izleyiciler bölümünde tekerlekli sandalyede oturan babasını gösteren Demirtaş, babasının yüzde 93 özürlü olduğunu belirtti. Babasına bakmak zorunda olduğunu söyleyen Demirtaş, "Ben babama bakmak istiyorum. Sadece ev hapsi istiyorum" dedi. Demirtaş, bu sözleri söylerken gözyaşlarına hakim olamadı. Konuşmasına devam edemeyen Demirtaş’a, mahkeme başkanı Ali Alçık, ‘Kendinizi zorlamayın, tamam" dedi. Demirtaş’ın bu sözleri salonda bulunan avukat ve izleyicilerin de duygulanmasına neden oldu. Bazı izleyicilerin ağlayarak salondan dışarı çıktığı görüldü.

  SAVCI: TUTUKLULUK HALİ DEVAM ETSİN

  Görüşü sorulan duruşma savcısı İsmail Işık, sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme ara kararlarını açıklamak için yaklaşık 1 saatlik ara verdi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı