Gündem Haberleri

  Oxfam: Pakistan'a yardım yetersiz

  İSLAMABAD (A.A)
  27.10.2005 - 14:28 | Son Güncelleme:

  Uluslararası yardım örgütü Oxfam, İsviçre'nin Cenevre kentinde yapılan Pakistan'a bağış konferansında söz verilen yardımın depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamaktan uzak olduğunu bildirdi.

  Oxfam'dan yapılan açıklamada, Cenevre'de yardım sözleri verilmesinin memnuniyetle karşılandığı, ancak söz verilen para yardımının ihtiyaçları karşılayamayacağı belirtildi.

  Açıklamada, söz verilen para yardımının yarısının uzun vadedeki yeniden yapılanmaya gidecek gibi göründüğü, ancak bugün hayatı tehlikede olan binlerce kişinin söz konusu olduğu kaydedildi. Konferanstan sonra açıklama yapan BM'nin yardım koordinatörü Jan Egeland, yardımın ne kadarının BM'nin acil yardım örgütüne, ne kadarının diğer çalışmalara ve yeniden yapılandırma çabalarına gideceğinin açık olmadığını, kendileri için kötü haberin, BM'nin acil yardım çağrısına verilen yetersiz yanıt olduğunu ifade etmişti.

  Oxfam ayrıca, “belirsiz” olan bu konulara da açıklık getirilmesini istedi. Cenevre'de yapılan Pakistan'a bağış konferansında, 580 milyon dolar ek yardım sözü verilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı