Gündem Haberleri

  Ovacık'ta kar tünelleri

  Hürriyet Haber
  19.01.2002 - 15:52 | Son Güncelleme:

  Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde kar kalınlığının tek katlı evlerin çatısına kadar yükseldi. Vatandaşlar, evden dışarı ancak çatıdan çıkabiliyor.

  Kalınlığı 3.5 metreye kadar ulaşan ve tek katlı evlerin çatılarına kadar yükselen kar, ilçede, kutup yaşamını hakim kıldı. Evleri, çatılarına kadar kara gömülen ilçe sakinlerinin bazıları evden dışarı çatıdan çıkmak zorunda kalıyor. Vatandaşlar, kazdıkları kar tünelinden evlerine ulaşabiliyor.

  Mahallelerin yüksek alanlarından bakıldığında kardan başka bir şeyin görünmediği ilçede, karla mücadele çalışmaları da sağlıklı yapılamıyor.

  Her yerin kar olmasından ve araçların çok güç çalıştırılabilmesi nedeniyle kara esir düşen Ovacık'ta, caddelerde güçlükle temizlenen karları dökmek için başka bir alan da bulunamıyor.

  TARİHİNDE YOK

  Ovacık İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Geçkin, ilçenin tarihinde bu kadar kar yağmadığını öğrendiklerini belirterek, mücadele etmelerine rağmen karla başa çıkamadıklarını söyledi.

  Köy Hizmetleri İl Müdürü Muzaffer Aslan ise, çalışmaların aralıksız devam ettiğini fakat ilçeye ulaşımı sağlayan yolların da kapalı olması nedeniyle çalışmaları sağlıklı yürütemediklerini vurguladı. Arslan, karla mücadele araçlarının dev kar kütleleri karşısında güçlükle ilerleyebildiğini kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı