Gündem Haberleri

  Otostopçu kızlara 20 yıl hapis istemi

  Hürriyet Haber
  10.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  OTOSTOP yaparak bindikleri otomobillerin sürücülerini içeceklerine uyku ilacı koyarak gasp ettikleri iddia edilen Leyla Çelik ve Nurcan Ercan aynı suçtan 6 ayrı mahkemede yargılanıyor. Geçen hafta Eyüp Adliyesi'nde hákim karşısına çıkan Nurcan Ercan ve arkadaşı Leyla Çelik, Beyoğlu Adliyesi'nde de yine aynı ifadeyi vererek ‘‘Olay günü aşırı alkol alıp sızdı. Biz uyutmadık'' dediler.

  Beyoğlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görülen davada tutuklu yargılanan iki sanıktan Nurcan Ercan, ‘‘Olay gecesi Mayer Caen'le Ceylan İntercontiental Oteli'ne gittik. İçki içtik. Çok fazla içti. Daha sonra sızıp kaldı. 23 bin dolarını alıp kaçtım. Arkadaşım Leyla Çelik'in hiçbir suçu yoktur. O sadece beni otelin kapısında bekliyordu. Kimsenin içeceğine uyku ilacı koymadım'' dedi. Hakkındaki gasp suçlamasını reddeden Leyla Çelik ise ‘‘Ben sadece otelin kapısında bekliyordum. Olaylarla ilgim yoktur'' dedi. Savcı, suçun değişme ihtimalini gözönüne alarak, tutuklu sanıklar Leyla Çelik ve Nurcan Ercan'ın tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, müşteki Mayer Caen'in dinlenmesine ve sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

  Tutuklu sanıklardan Leyla Çelik'in 'Uyuşturucu madde içirmek suretiyle gasp' suçundan 20 yıla kadar ağır hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor. Diğer sanık Nurcan Ercan'ın da bu suça iştirak ettiği gerekçesiyle 20 yıla kadar ağır hapsi isteniyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı