GeriGündem Otomobilini unuttu ormanı korudu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otomobilini unuttu ormanı korudu

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nde, içinde üç kişi bulunan otomobil, elektrik kontağı nedeniyle tamamen yandı. Otomobildekiler son anda araçtan inip canlarını zor kurtardı. Otomobil sürücüsü Feyyaz Kurşuncu, Alo 177 Yangın hattını arayarak, yangının ormanlık alana sıçramasına engel oldu. Kurşuncu, “Canıma, malıma zarar gelsin, ormana asla gelmesin” dedi.

Yangın Mesudiye Köyü yolunda seyir halindeki otomobilde bugün saat 12.30'da çıktı. Palamutbükü'de çiftçilik yapan Feyyaz Kurşuncu (60), 06 AZF 38 plakalı 1991 model Renault Flash marka otomobiliyle, eşi Muzaffer Kurşuncu (62) ve komşusu Semra Onür (58) ile Mesudiye'ye giderken bir anda otomobil alev aldı. Üç kişi, son anda kendilerini dışarı atıp canlarını kurtardı.

Feyyaz Kurşuncu, arabanın ormanlık alanının hemen yanında bulunması nedeniyle yangın sıçramasını engellemek için Alo 177 ihbar hattını aradı. Mesudiye Köyü'nde orman yangınlarına karşı 24 saat nöbet görevinde bulunan Datça Orman İşletme Şefliği ekibi hemen bir arazözle kısa sürede olay yerine ulaştı. Orman yolunda yanan otomobile derhal müdahalede bulunularak köpük sıkıldı. Yangının ormanlık alana sıçrama ihtilaline karşı, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü'ne de bilgi verildi. Marmaris'ten iki yangın söndürme helikopteri olay yerine kalkmak üzere iken otomobil söndürülerek yangın kontrol altına alındı.

Otomobil sürücüsü Feyyaz Kurşun, olayın ardından yaşadığı şoku anlatırken, “Eşim ve komşum ile Mesudiye'ye gidiyorduk. Bir ara arkamdan gelen yabancı plakalı bir araçtan selektör yapıldı. Aracımı sağa çekip durunca duman çıktığını gördüm. Kaportayı açınca motorda küçük bir alev vardı. Bir anda büyüdü. Çevreden yetişenlerin de yardımı ile dört tane yangın söndürme tüpü ile yangını söndürmek istediysek de bir işe yaramadı. Yangının ormana sıçramasından korktuk. Hemen Alo 177 yangın ihbar hattını aradık. Kısa sürede Mesudiye'deki nöbetçi ekip gelerek, yangını söndürdü. Canıma, malıma bir zarar gelsin, ama ormana gelmesin” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle