Gündem Haberleri

  Otomobili kullanmasını bilmiyorsanız ne yapalım

  Nail KAHRAMAN- Sinem KARABULUT- Faruk DAĞDELEN/GEMLİK (Bursa), (DHA)
  25.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, AKP Hükümeti’ni kastederek, "Her şey sizin elinizde. Dünyanın en güzel sıfır kilometre otomobilini kullanmasını bilmiyorsanız biz ne yapalım?" dedi.

  Atatürk’ün 1938 yılında hizmete açtığı Sunğipek fabrikası, Asım Kocabıyık Kültür Eğitim Vakfı (AKKEV) tarafından Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi olarak hizmete sokulurken, açılışı Demirel yaptı. Bir ülkede, yargı dağıtılmayan devletten söz edilemeyeceğini bildiren Demirel, dünyada daha iyi yönetim ihtiyacı duyulan ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğini savundu. Konuşmasında, ekonomideki olumsuzlukların, yönetimin eksikliğinden kaynaklandığını savunan Demirel, reformların AB için değil Türkiye için, kendimiz için yapılmasını istedi. Türkiye’nin çok fazla eksiği olmadığını belirten Demirel, "Rüzgar bazen önden, bazen arkadan eser. Arkadan estiği zaman Türkiye yol alır. Rüzgarı arkadan estirmeliyiz. Yeter ki millet devletten şikayetçi olmasın" dedi. Her şeyin devleti yönetenlerin elinde olduğunu anlatan Demirel, "Yeter ki birbirinizden şikayetçi olmayın. Demokrasiden, devletten ve milletten şikayetçi olmamalıyız. Elimize geçmiş dünyanın en güzel sıfır kilometre otomobilini kullanmasını bilmiyorsanız biz ne yapalım?" dedi.

  İlk yılında 30 öğrenci alınacak

  ASIM Kocabıyık Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Asım Kocabıyık, törende yaptığı konuşmada, "Ancak hukukun ve adaletin güçlü olduğu bir Türkiye Cumhuriyeti çağdaş olabilir ve geleceğe güvenle bakabilir" dedi. Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bir yılı yabancı dil hazırlık sınıfı olmak üzere toplam 6 yıl eğitim verilecek. Sınıfların 80’er kişi olması planlanan fakülteye ilk yıl 30 öğrenci alınacak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı