Gündem Haberleri

  Otomobilde sıcak ve havasızlıktan ölüyordu

  Ali GÜLER/KONYA, (DHA)
  31.07.2007 - 14:42 | Son Güncelleme:

  KONYA’da 70 yaşındaki Müfide Karagül, hava sıcaklığının 34 derece olduğu kent merkezinde güneş altındaki otomobilde yarım saate yakın mahsur kaldı. Sıcak ve havasızlıktan baygınlık geçiren Karagül’ü, otomobilin arka kapısındaki küçük camı kıran vatandaşlar kurtardı.

  Olay, saat 12.40'da Karatay İlçesi Şerafettin Caddesi'nde meydana geldi. Müfide Karagül, doktor kontrolüne giden eşiyle birlikte, kızı Dilek Göksu’nun kullandığı 06 BD 0235 plakalı otomobille, özel muayenehanenin bulunduğu işhanın önüne geldi. Müfide Karagül, otomobilde kalmak istedi.

  Eşi ve kızının aracı kilitleyip ayrılmasından kısa bir süre sonra, Karagül kapıları açamak istedi, ancak başaramadı. Yarım saate yakın araçta mahsur kalan, camların da kapalı olması nedeniyle, nefes almakta zorluk çeken Karagül, sıcağın da etkisiyle baygınlık geçirdi. Bunun gören çevredeki vatandaşlar otomobilin arka kapısındaki küçük camı kırarak, Karagül’ü kurtarırken, polise haber verdi. Otomobilden çıkarılmasının ardından, yakındaki bir işyerinde oturtulan ve kolonyayla kendine getirtilen kadın sakinleşmesinin ardından kızı ve eşiyle birlikte olay yerinden ayrıldı.

  Müfide Karagül'ü kurtaran vatandaşlar, “Aracın kapıları otomatik olarak kilitlenmiş. Kadın da yaşlı olduğu için kapıyı açmayı başaramamış. Camlar da otomatik olduğu için açamamış. Kadın baygınlık geçirince, aracın kapısını dışarıdan açamadık. Bunun üzerine de arka kapıdaki küçük camı kırarak kapıları açıp, onu kurtardık” dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı