GeriGündem Otomobil cinayeti vaat edilen otomobil için mi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otomobil cinayeti vaat edilen otomobil için mi

Otomobil cinayeti vaat edilen otomobil için mi
refid:15080043 ilişkili resim dosyası

İki çocuk annesi Esra Karsel, 8 Ekim’de Nişantaşı’nda bir otomobilin içinde ölü bulunmuştu. Başlatılan soruşturma kapsamında Esra Karsel’in internette tanıştığı cezaevi firarisi olan Eyüp Gökhan şüpheli olarak yakalanmıştı.

İSTANBUL Nişantaşı’nda Esra Karsel’i (39) otomobilinin içinde kabloyla boğarak öldürdüğü ileri sürülen Eyüp Gökhan (29), “İtirafta bulunacağım” diyerek savcılığa gönderdiği mektupta cinayeti 900 bin dolar ile Audi marka otomobil karşılığında işlediğini iddia etti. Gökhan, İstanbul’daki bir ailenin çocuklarına ait bir görüntünün Esra Karsel’in elinde bulunduğunu, bu görüntülere karşılık cinayeti teklif ettiklerini savundu. Eyüp Gökhan, söz konusu görüntüleri cinayetin ardından Z.Ş. aracılığıyla aileye verdiğini öne sürdü. Kendisine vaat edilen paranın tamamını alamadığı için her şeyi açıkladığını öne süren Eyüp Gökhan’ın mektubundaki iddiaları araştıran polis, adı geçen kişilerin birbirleriyle telefon irtibatı olduğunu tespit etti.
Eyüp Gökhan, savcılığa gönderdiği mektup ve cezaevinde verdiği talimat ifadesinin ardından iddialarını savunduğu 2’nci mektubu da Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü’ne gönderdi.

6 şüpheli oldu

İki mektup ve talimatla alınan ifadenin ardından soruşturmayı derinleştiren cinayet bürosu dedektifleri, Eyüp Gökhan’ın iddialarını araştırmaya başladı. Polis ilk olarak mektupta ismi geçen kişileri tespit etti. Polis, Eyüp Gökhan ve haklarında önemli iddialarda bulunduğu 5 kişi arasında geçmişe dönük telefon irtibatlarını araştırdı ve adı geçen kişilerin telefon irtibatının bulunduğu tespit edildi.

‘İntikam olabilir’

ASAYİŞ Şube Müdürlüğü, Esra Karsel cinayeti dosyasını Engin Temel cinayetini araştıran özel ekibe verdi. Özel ekip Gökhan’ın iddiaları ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Bir emniyet yetkilisi, “Başka konularda kızgınlık duyduğu kişilerden intikam almak için mektubu göndermiş olabilir” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle