Gündem Haberleri

  Otomobil bagajında kilitli kalan Feryat ölümden döndü

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  15.07.2007 - 12:11 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, babalarının yıkamaları için anahtarını verdiği otomobilde 12 yaşındaki ağabeyi Ferhat tarafından bagaja kapatılan 10 yaşındaki Feryat, ölümden döndü. Otomobil kilitli olduğu için arka koltuk öne çekilerek yaklaşık 20 dakika bagajda mahsur kalan küçük Feryat'ın nefes alması sağlandı. Feryat, bu boşluktan anahtarı vermesi üzerine bagaj açılıp kurtarıldı.

  Dağlıoğlu Mahallesi 44 Sokak'ta oturan taksici 42 yaşındaki Mehmet Demirtaş, 01 PP 119 plakalı Hyundai marka otomobilin anahtarını yıkamaları için oğulları Ferhat ile Feryat'a verdi. Feryat, anahtarla bagajı açıp içine girerek temizlik malzemelerini ağabeyine vermeye başladı. Bu sırada, Feryat, ağabeyine güneşin yüzüne vurduğunu söyleyip bagajı yarısına kadar kapatmasını istedi. Ferhat ise bagajı yarısına kadar kapatmak isterken yanlışlıkla tamamen kapattı. Feryat otomobilin anahtarıyla birlikte bagajın içinde mahsur kaldı.

  Kardeşinin “Kurtarın beni. Nefes alamıyorum” diye bağırması üzerine Ferhat, kahvaltı yapan babası Mehmet'in yanına giderek durumu anlattı. Baba Mehmet ve komşuları bagajı açamayınca durumu polise bildirdi. Polisler, küçük Feryat'ın mahsur kaldığı otomobilin bagajını açamayınca bir polis memuru pense ile arka kelebek camını kırdı. Otomobil kilitli olduğu için arka koltuk öne çekilerek yaklaşık 20 dakika bagajda mahsur kalan küçük Feryat’ın nefes alması sağlandı. Feryat, bu boşluktan anahtarı vermesi üzerine bagaj açılıp kurtarıldı.

  ‘ÖLECEĞİMİ SANDIM’

  Havasızlıktan vücudunun büyük bölümü moraran ve bagajda mahsur kaldığı için korkan küçük Feryat'a polis memurları su verip yüzünü yıkadı. Üzerindeki tişört çıkartılıp vücudu da yıkanan Feryat kısa süre sonra kendine geldi.

  Olayın şokunu üzerinden atamayan Feryat, “Anahtar bende olduğu için içerde kaldım. Hava almakta zorlanıyordum. Öleceğimi sandım. Nefes almak çok güzelmiş” dedi.

  AĞABEY KORKUDAN KAÇTI

  Kardeşini bagaja kapatmasının korkusuyla komşularının evine kaçan Ferhat, Feryat'ın kurtarıldığını öğrenince eve getirildi. Kardeşi gibi kendisi de korkan Ferhat Demirtaş, “Bagajı yarısına kadar kapatmak isterken tamamı kapandı” diye konuştu. Ferhat, kurtarılan kardeşine sarılıp öperken, taksici baba Mehmet Demirtaş ise çocuklarını kucaklayıp, “Otomobili yıkamaları için anahtarı verdim. Başlarına kötü bir kaza geldi. Allah’tan oğlumu sağ salim kurtardık” dedi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı