Gündem Haberleri

  Otobüste yer değiştirdi annesiyle ölümden döndü

  Murat TOSUN/BERLİN
  31.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’da yaşayan ve yaz tatilini geçirmek için Türkiye’ye gelen tanınmış yazar Feridun Zaimoğlu, 12 yolcunun öldüğü, 21 yolcunun da ağır yaralandığı otobüs kazasından mucize eseri kurtuldu. Zaimoğlu, "Annem en arka koltukta oturmak istemediği için, orta sıralara geçtik. Kazadan sonra, asıl yerimizde oturanların öldüğünü gördüm" dedi.

  ALMANYA’da yaşayan ünlü yazar Feridun Zaimoğlu, Türkiye’de geçirdiği bir trafik kazasında ölümden döndü. Feridun Zaimoğlu, annesiyle birlikte Ankara’dan Ayvalık’a giderken meydana gelen korkunç trafik kazasınan mucizevi bir şekilde kurtulduklarını, otobüste bulunan yolcuların 12’sinin öldüğünü, 21’inin de ağır yaralandığını söyledi.

  11 Ağustos gecesi otobüslerinin bir kamyona çarpması sonucu meydana gelen kazadan kurtulan genç yazar Feridun Zaimoğlu, şunları söyledi:

  "Allah’a şükürler olsun bugün hayattayız. Otobüse binmeden önce 49-50 numaralı koltuk numaramız vardı. Annem, otobüs hareket etmeden 15 dakika önce otobüsteki yerimizi değiştirdi. Otobüsün ortalarında bir yere geçtik. Ben geceleri uyuyamadığım için kaza sırasında uyanıktım. Otobüs şoförünün uyukladığını fark ettim. Tam o sırada otobüs, orta şeritte giden kamyona hızla arkadan çarptı. Çarpar çarpmaz otobüs sola devrildi ve otobüsün arka kısmı birden alev almaya başladı. Bizim daha önceki koltuk numaramızda oturanlar ne yazık ki yaşamını yitirdi. Kader bu. Annem ve ben hafif yara alarak kazayı atlattık."

  Otobüste yer değiştirdi annesiyle ölümden döndü

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı