GeriGündem Otobüste dehşet
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otobüste dehşet

Otobüste dehşet
refid:8867511 ilişkili resim dosyası

Taksim’den Sarıyer’e gitmek üzere Gümüşsuyu yokuşundan inen İETT otobüsü, kontrolden çıkarak Dolmabahçe Caddesi üzerindeki çınar ağacına çarptı. Ağaç olmasaydı içinde 50 yolcunun bulunduğu otobüs, Dolmabahçe Sarayı’nın bahçe bölümüne girecekti. Kazada 1’i ağır 17 yolcu yaralandı.

SARIYER’e gitmek üzere dün saat 08.00 sıralarında Taksim’den yolcularını alan İETT otobüsü sürücüsü Erhan Özelçi, 34 TN 1974 plakalı aracıyla yola çıktı. İnönü Stadı önündeki Gazhane Bostan Caddesi’nden aşağı inen otobüs, bir anda Özçelik’in kontrolünden çıktı. Otobüs herhangi bir taşıta çarpmadan ışıklardan hızla geçti ve karşı kaldırımdaki asırlık ağaca çarparak durdu. Araç içindeki 50 yolcu, çarpmanın etkisiyle camlara ve tutunma demirlerine savrularak çeşitli yerlerinden yaralandı.

Fren kilitlendi

Ağır yaralanan Elif Selçukoğlu (50) ile Fırat Mücahit, Kadir Şimşek, İlker Yargı, Emine Çevik, Ayşe Özdağ, Yağmur Özdağ, Çelik Olcay, Büşra Kanaca ve Elif Selçukoğlu, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Otobüs şoförü Erhan Özelçi, polise verdiği ifadesinde, "Fren ve direksiyon sistemi bir anda kilitledi. Elimden elini yaptım ama otobüsü durduramadım. Açık bir cep telefonu yüzünden sistemler kilitlenmiş olabilir" dedi. Kaza yüzünden trafik bir saat kapandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle