GeriGündem Ötesi final
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  48
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ötesi final

Ötesi final
refid:8990473 ilişkili resim dosyası

53. Eurovision Şarkı Yarışması için ikinci yarı final, bu akşam yapılacak.

Türkiye’yi "Deli" adlı şarkıyla temsil eden Mor ve Ötesi, 24 Mayıs'taki finale kalmak için 18 ülkeyle yarışacak.
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, 24 Mayıs'ta düzenlenecek 53. Eurovision Şarkı Yarışması için ilk yarı final, 20 Mayıs'ta yapıldı. Türkiye'yi temsil eden Mor ve Ötesi ise bu akşamki ikinci yarı finalde, finale çıkabilmek için sahneye çıkacak. Belgrad-Arena'da düzenlenecek yarışmayı, Jovana Jankovic ile Zeljko Joksimovic sunacak.
Yarı final öncesinde, TRT'de saat 21.30'da, Meltem Yazgan'ın sunacağı "Eurovision'a Doğru" adlı program ekrana gelecek. Programda, jüri tanıtılacak ve tele-oylamanın nasıl yapılacağı konusunda bilgi verilecek. Oylamada, en çok puanı alan 9 şarkı tele-oylama ile seçilecek, 10'uncu şarkı ise tele-oylama ile seçilen şarkılar arasında olmayan ancak jüriden en yüksek puanı alan şarkı olacak. 22.00 TRT 1 / TRT INT
Gurbetçiler dikkat
Bu akşam ikinci yarı finalde İzlanda, İsveç, Türkiye, Ukrayna, Litvanya, Arnavutluk, İsviçre, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Letonya, Hırvatistan, Bulgaristan, Danimarka, Gürcistan, Macaristan, Malta, Kıbrıs Rum Kesimi, Makedonya Cumhuriyeti ve Portekiz yarışacak. Yurtdışında yaşayan Türkler'in Türkiye'ye oy verebilmeleri için yaşadıkları ülkeden yayın yapan kanalın numaralarına SMS göndermeleri gerekiyor. Kendi ülkelerindeki canlı yıyını izleyen gurbetçiler, Mor ve Ötesi'nin şarkısı söylenirken alttan geçen numaraya SMS atarak Türkiye'yi finale taşıyabilecek. Vatandaşlar, yalnızca 15 dakikalık süre zarfında oy kullanılabilecek. Bu nedenle oy kullanacak olanların yayını takip etmeleri gerekiyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle