GeriGündem Otel odasında ölü bulundu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  316
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Otel odasında ölü bulundu

Otel odasında ölü bulundu
refid:12255806 ilişkili resim dosyası

TELEVİZYONDAKİ ‘Bizimkiler’ dizisiyle ünlenen, tiyatro ve sinema oyuncusu 67 yaşındaki Aykut Oray, film festivali için geldiği Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde kaldığı oteldeki odasında ölü bulundu.

AYKUT ORAY'IN SON FOTOĞRAFLARI...      

     

4'üncü Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali'ne katılmak için 8 Ağustos'ta Köyceğiz'e gelen usta oyuncu Aykut Oray, dün öğle saatlerinde sanatçı Ekrem Bora'nın da aralarında bulunduğu grupla, Dalyan'ın İztuzu Sahili'nde gezinti yaptı. Akşam da festival kapsamında Raşit Çelikezer'in yönettiği, ‘Gökten Üç Elma Düştü’ adlı filmi Gül Erda ile birlikte izleyen Oray, beli ve böbreklerinin ağrıdığını söyleyip, kaldığı Panorama Otel'deki odasına çekildi.

Odasında tek kalan Oray, sabah kahvaltıya inmeyince arkadaşı Nebahat Çehre merak edip otel görevlilerine haber verdi. Çehre, otel görevlisi Ezgi Gençosmanoğlu ile bir başka görevliyi daha yanına alıp, saat 12.00 sıralarında Aykut Oray'ın odasına çıktı. İçeri girildiğinde, usta oyuncunun yatağın üzerindeki cansız bedeniyle karşılaşıldı. Elbiseleri üzerinde olan Oray'ın ağzından kan geldiği ifade edildi. Arkadaşının ölüsüyle karşılaşan Çehre gözyaşlarına boğuldu. Kalp krizi sonucu öldüğü tahmin edilen Aykut Oray'ın cenazesi, savcının incelemesinin ardından otelden alınıp hastaneye götürüldü. Otopsiden sonra, sanatçının kesin ölüm nedeninin tespit edileceği bildirildi.  

Bu arada, arkadaşının cansız bedeniyle karşılaşan oyuncu Nebahat Çehre de savcıya ifade verdikten sonra apar topar İstanbul'a hareket etti. Saat 13.30 uçağıyla İstanbul'a giden Çehre, Köyceğiz'den ayrılmadan önce gözyaşlarına hakim olamayıp, “Odada bulduğumuzda üstünü bile değiştirmemiş, giysileriyle duruyordu. Sanırım olanlar gece odaya gelir gelmez olmuş olmuş” demekle yetindi.

Oray ile filmi yanyana izleyen Gül Erda ise “Keşke yalnız başına otele göndermeyip ben de yanında gitseydim. Ama ‘Önemli bir şeyim yok. Belim ve böbreklerim ağrıyor. Siz filmi seyredin uyursam geçer’ deyince, tamam deyip tek başına gitmesine razı oldum” diye konuştu.
Ekrem Bora da “Türk sinema ve tiyatrosu çok büyük bir oyuncusunu kaybetti. Çok iyi arkadaşımdı. Yıllarca birlikte çalıştık. Çok üzgünüm” dedi.

SON KONUŞMA
Aykut Oray, her yıl katıldığı 4'üncü Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali'nin geçen cumartesi günkü yapılan açılışında, “Belediye başkanı sevgili kardeşim Salih'i çok seviyorum. Onun gerçekleştirdiği bu kültürel hizmete ben de katkıda bulunmak için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Diğer arkadaşlarımın da 9 bine ulaşan Köyceğiz nüfusunun kültüre olan bu sevgisini boşa çıkartmamak için katıldıklarını biliyorum. Köyceğiz halkının bu güzel filmleri emek vererek seyretmeleri beni çok mutlu ediyor. Filmlerin oyuncu ve yönetmenleri ile görüşlerini paylaşmaları çok hoşuma gidiyor. Benim açımdan son derece keyifli ve güzel bir olay” demişti.

AYKUT ORAY YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Aykut  Oray için ilk tören sabah saat 10.00 Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Barkovizyon gösterisi ile başlayacak törende Oray Ailesi adına oğul Umut Oray bir konuşma yapacak.

"Bizimkiler" dizisiyle adını duyuran Aykut Oray'ın hayat hikayesi;

13 Ekim 1942’de İstanbul - Üsküdar’da doğan Aykut Oray'ın babası Afyon – Dinar, annesi Muğla – Milas'lıdır. İlkokula, Buca Çaka Bey İlkokulunda başlayan sanatçı, Ödemiş Zafer İlkokulunu bitirdi. Ortaokulu ise Ödemiş’te başlayıp Manisa’da bitiren Oray, liseden 1957 yılında Ödemiş’de mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Ön Asya Dilleri ve Kültürleri bölümünden mezun oldu. Hititoloji üzerine Yükseklisans yapan sanatçı, 1961 yılında İstanbul Üniversitesi Talebe Birliği Gençlik Tiyatrosu’nda tiyatroya başladı.  1975’te askerlik sebebiyle oyunculuğa ara verdi. Askerlikten sonra Süheyla Hanım ile evlenerek ticaretle uğraştı. Kendi işini kurdu.

1988 yılında “Perihan Abla” isimli dizisinde birkaç bölüm rol alarak oyunculuğa geri dönüş yaptı. 1989 yılında özel bir kanalda “Halk Matinesi” programının sunuculuğunu yaptı. Aykut Oray; "Bizimkiler" dizisindeki; "Kaldır şu pislikleri koçum" , "Vatandaşa cart curt yok" ve "Yazlıkçılar" dizisindeki "Karpuuuz kan, karpuuuz bal" replikleriyle hafızalarda yer etmişti.

Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Oray, CHP'ye üye olarak politikada yer aldı.

Aykut Oray 2 çocuk babasıydı.                                 
                                                        
Filmografisi
Hayal ve Gerçek - 2007
Şarkılar Susmasın - 2006
Şanjan - 2006
Eve Giden Yol 1914 - 2006
Eksik Etek Şehmuz 2006
Davetsiz Misafir - 2005
Halk Düşmanı - 2004
Uy Başuma Gelenler - 2004
Ömerçip - 2002
Koltuk Sevdası - 2001
Şellale - 2001
Şarkıcı - 2000
Gurbetçiler - 1996
Çiçek Taksi - 1995
Zzzzt FM - 1994
Rumuz Sev Beni - 1993
Sevgili Ortak - 1993
Yazlıkçılar - 1993
Ana....Şehmuz - 1991
Bir Milyara Bir Çocuk - 1990
Bizimkiler - 1989
Bir Garip Yolcu - 1972


Yorumları Göster
Yorumları Gizle