Gündem Haberleri

  Otel hırsızı yakalandı

  Hürriyet Haber
  31.01.2011 - 18:28 | Son Güncelleme:

  ANTALYA’da 33 ayrı suçtan kaydı bulunan, 14 ayrı suçtan aranan 47 yaşındaki H.Ö., 3 gece üst üste girdiği 3 otelden hırsızlık yaptıktan sonra yakalandı. Gözaltına alınan şüphelide 6 sahte kimliğin yanı sıra otel odası kapılarını açmada kullandığı manyetik şeritli çok sayıda kart ele geçirildi.

  Antalya Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri müşteri gibi girdiği otellerde başka müşterilere ait odalara girip hırsızlık yapan bir kişinin olduğu ihbarları üzerine harekete geçti. Polis, hırsızlık olaylarının yaşandığı otellerde yaptığı incelemelerde şüphelinin daha öncede defalarca hakkında işlem yaptıkları 47 yaşındaki H.Ö. olduğunu belirledi. Hırsızlık Bürosu ekipleri sürekli sahte kimlik kullanan şüpheliyi yakalamak için özel bir ekip kurdu. 3 gün boyunca H.Ö’yü yakalamak için çalışan polis, 3 gece üst üste 3 otelden hırsızlık yapan şüpheliyi hırsızlık yaptıktan sonra otomobille kaçarken yakaladı. 33 suçtan kaydı bulunan ve 14 suçtan aranan zanlı son 3 hırsızlık olayıyla birlikte toplam 17 ayrı hırsızlık olayıyla ilgili sorgulanmaya başlandı.

  Otellere müşteri gibi giden H.Ö.’nün üzerinde kendi fotoğrafını yapıtırdığı sahte kimlikle kayıt yaptırdığı, otelde kalan müşterileri takip edip hamam, sauna, kahvaltı yada akşam yemeğine giden müşterilerin odalarına yanında bulunan kartlarla girip soyduktan sonra otelden ayrıldığı belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı