GeriGündem YDS sonuçları bugün açıklanıyor | ÖSYM'den hatırlatma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YDS sonuçları bugün açıklanıyor | ÖSYM'den hatırlatma

YDS sonuçları bugün açıklanıyor | ÖSYM'den hatırlatma

2017 YDS sınav sonucunu merak edenler için beklenen gün geldi çattı. Adayları resmi sayfası üzerinden bilgilendirerek tarih konusunda soru işaretlerine son veren ÖSYM, YDS sonuçlarının bugün açıklanacağını hatırlattı. Peki Yabancı Dil Seviye Tespit sınavı bugün saat kaçta açıklanacak?

2017 YDS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 17 Eylül tarihinde gerçekleşen YDS sınavının ardından bugün ÖSYM tarafından YDS soru ve cevapları yayımlandı. YDS soru ve cevaplarının yayımlanmasının ardından öğrenciler gözlerini sınavların açıklanacağı tarihe çevirdiler. Peki, 2017 YDS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

YDS SORU VE CEVAPLARI

YDS NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

26 Temmuz-3 Ağustos 2017 tarihleri arasında başvurusu alınan 2017 YDS sonbahar dönemi 17 Eylül Pazar günü saat 10.00'da yapıldı. ÖSYM'nin belirlediği takvime göre 2017 YDS sonuçları 5 Ekim 2017 tarihinde açıklanacak. Sonuçlar, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden erişime açılacak. YDS sınavlarının sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM web sitesi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp sonuçları öğrenebilecekler. Buradan açıklanacak sonuçlar dışında herhangi bir sonuç belgesi gönderimi gerçekleşmeyecek.

YDS NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Sınav merkezi, optik okuyucu üzerinden cevap anahtarlarını değerlendiriyor. Sınav merkezi cevap anahtarında yanlış cevaplar üzerinden değil, doğru cevaplar üzerinden değerlendirme yapıyor. Kurum, yanlış yapılan soruları dikkate almıyor, sınav merkezinin resmi sistemi olan 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor uygulaması bu sınavda geçerli değil. Puanlar 100 üzerinden değerlendiriliyor. Ve her puan kendi içerisinde kategorize ediliyor. Sınav merkezi puanları 5 kategoriye göre ayırıyor: A, B, C, D, E. Buna göre;

90 -100 arasındaki puanlar (A) seviyesi, 80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi, 70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi, 60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi, 50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak sınav merkezi tarafından görülüyor. Sonuçlar sadece internet üzerinden yayınlanacaktır. Sınava girenlere posta üzerinden sonuçlar gönderilmeyecektir.

SINAV GEÇERLİLİK SÜRESİ

Kanun hükmünde kararnameyi göre, Yabancı Dil Sınavı sonuçları geçerlilik süresi 5 yıl olarak belirlenmiştir. Sınav sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl alınan sonuç geçerli olacaktır.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle