Gündem Haberleri

  ÖSYM Başkanı'na acil çağrı

  A.A
  12.05.2011 - 09:42 | Son Güncelleme:

  YÖK Genel Kurulu, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı. YÖK süreci hızlandırmak için savcılığın soruşturma izni talebinin gelmesini beklemeden elden alınması yönünde talimat verdi. Ancak Savcılık ÖSYM Başkanı'na soruşturma talebiyle ilgili evrakı YÖK'e gönderdi.

  YÖK'te gerçekleştirilen toplantıya, bilgi almak üzere ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Ali Demir çağrıldı.

   YÖK SÜRECİ HIZLANDIRACAK

   

  YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında soruşturma izni istenmesine ilişkin evrakın elden alınması talimatını verdi.

  YÖK Genel Kurulu toplantısı devam ederken YÖK Başkanı Özcan'ın, Hukuk Müşavirliğine talimat vererek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının ÖSYM Başkanı Ali Demir hakkında soruşturma izni istemesine ilişkin evrakın elden alınmasını istediği öğrenildi.

  EVRAK GÖNDERİLDİ

  Ali Demir ile ilgili evrakın bugüne yetişmeyeceği açıklandı ancak savcılık evrakı YÖK'e öğleden sonra gönderdi.YÖK Başkanlığı Hukuk Müşavirliğinde görevli bir avukat, öğleden sonra Ankara Adalet Sarayı'na geldi. Başsavcıvekili Şadan Sakınan ile kısa bir süre görüşen avukat, Demir, YGS Koordinatörü ve diğer yetkililer hakkında, soruşturma izni talebi içeren evrak verildi.

  Söz konusu evrakın içerisinde, Başsavcılığın, “YGS'deki şifre” iddialarına ilişkin vermiş olduğu “takipsizlik” kararının da yer aldığı öğrenildi.

  Avukat, evrakı almasının ardından, YÖK Başkanlığına gitti.

  ÖSYM BAŞKANI DEMİR, YÖK GENEL KURULU TOPLANTISINDA
           
  Demir, saat 12.05'te YÖK binasına gelerek, otoparkın bulunduğu kapıdan  asansöre bindi ve YÖK Genel Kurulu toplantısına katıldı. 2 saat toplantıda kalan ÖSYM Başkanı'nın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmayla ilgili YÖK üyelerinin sorularını yanıtladığı öğrenildi.

  Yetkililerden edinilen bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın ÖSYM Başkanı Demir hakkında soruşturma izni istemesine ilişkin evrakın YÖK'e ulaşmasıyla birlikte YÖK Başkanı Özcan, YÖK Genel Kurulu üyelerinden iki kişiyi görevlendirecek. Bu iki üye, Demir'in savunmasını alacak. Savunma alındıktan sonra 30 gün içinde YÖK Genel Kurulu toplanarak, ÖSYM Başkanı Demir hakkında soruşturma izninin verilip verilmeyeceğini kararlaştıracak.

  SAVCILIK DA TATMİN OLDU

   

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı