Gündem Haberleri

  ÖSYM Başkanı için ön inceleme

  Esra KAYA/ANKARA
  13.05.2011 - 00:16 | Son Güncelleme:

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir hakkında soruşturma izni istenmesine ilişkin evrakın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan elden alınmasını istedi. Önce evrakı yetiştiremeyeceğini kaydeden savcılık, öğleden sonra soruşturma izni evrakını YÖK yetkililerine elden teslim etti.

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir ve diğer yetkililer hakkında soruşturma izni istemesine ilişkin olarak YÖK Genel Kurulu, 3 kişilik bir komisyonu ön inceleme yapmak üzere görevlendirdi. Komisyon, raporunu 25 Mayıs’ta tekrar toplanacak Genel Kurul’a sunduğunda, Demir hakkındaki soruşturma izninin verilip verilmeyeceğini oylamayla belirleyecek. YÖK Genel Kurulu’nun belirlediği 3 kişilik komisyonda YÖK üyeleri Prof. Dr. Yavuz Atar ve Prof. Dr. Mehmet Akif Aydın ile YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ömer Anayurt bulunuyor.
  Genel Kurul toplantısına ÖSYM Başkanı Demir de katıldı. Toplantıda Demir, YGS’ye ilişkin hatasının olmadığını, hatanın tamamen yazılım kaynaklı olduğunu savundu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı