GeriGündem ÖSS şampiyonuna Cumhuriyet altını
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ÖSS şampiyonuna Cumhuriyet altını

Konya Ticaret Odası (KTO), 2003 ÖSS Türkiye şampiyonu Emre Kacar ile öğretmenlerini, toplam 38 Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Konya Ticaret Odası'nda düzenlenen törende, KTO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Üzülmez, Konya'nın tanıtımında büyükbaşarı gösteren Emre Kacar'a ve bu başarıda büyük katkısı olan öğretmenlerine teşekkür etti.

 

2003 ÖSS sınavında tüm sorulara doğru yanıt vererek, sözel, sayısal ve eşit ağırlık alanlarda birinci olan Kacar'ın önemli bir rekora imza attığını dile getiren Üzülmez, Konya'nın değişen ve gelişen imajını, dünyaya dönen yüzünü bir anda bütün ülke kamuoyuna yansıtan Kacar ve onu yetiştiren öğretmenlerin her türlü takdiri hak ettiğini vurguladı. 

 

Üzülmez, özellikle Kacar'ın, Türkiye genelinde elde ettiği bu başarıyla, Konya'nın, sanayi ve tarımda olduğu gibi eğitim ve öğretim konusunda da söz sahibi olduğunu kanıtladığını kaydetti.

 

Üzülmez, daha sonra, Emre Kacar'a içinde 10 Cumhuriyet altını bulunan bir kese vererek, başarılarının üniversitede de devam etmesinidiledi.

 

Üzülmez, Kacar'ın mezun olduğu Meram Fen Lisesi Müdürü Tural Sinanoğlu ile Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Zeybek'in de aralarında bulunduğu toplam 28 öğretmeni de birer Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

 

Törene, Konya Vali Yardımcısı İsmail Akman ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özer de katıldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle