Gündem Haberleri

  ÖSS kılavuz basımı erteleniyor

  Hürriyet Haber
  18.10.2003 - 16:52 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ÖSS değişikliğine ilişkin tasarının bekletilmesinin ardından, sınav kılavuzlarının basımının geciktirilmesi için ÖSYM Başkanı Prof Savaş Küçükyavuz'u arayacağını bildirdi. Çelik, Küçükyavuz'a resmi bir yazı yazdıklarını, yapacağı görüşmede de kitapçıkların basımının ertelenmesi için de makul bir süre isteyeceğini ifade etti.

  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ÖSS'de değişiklik yapılmasını ilişkin tasarının Mecliste beklemeye alınması üzerine, ÖSYM Başkanı'ndan sınav kılavuzlarını basımının ertelenmesini isteyecek.

  Yurt-Kur'un 71'nci Genel Kurul toplantısından başka biz programı nedeniyle ayrılan Bakan Çelik, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik bir gazetecinin ÖSS kılavuzlarının basımının ertelenmesi için ÖSYM Başkanı Prof. Savaş Küçükyavuz ile görüşme yapıp yapmadığını sorması üzerine, Küçükyavuz'a resmi bir yazı yazdıklarını açıkladı.

  Çelik, "Ayrıca kendisini arayacağım. Fırsat bulup arayamadım, bugün arayacağım" dedi. Çelik, yolladıkları yazı ve yapacağı görüşmede sınav kitapçıklarının basımının ertelenmesi için makul bir süre istendiğini bildiriken, bir gazetecinin "Olumsuz yanıt alırsanız" sözleri üzerine, "Varsıyamlara göre hareket etmeyeceğiz" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı