Gündem Haberleri

  Osmanlı Ocakları Bölge Başkanı'na kırmızı plaka iddiası

  Hürriyet Haber
  19.10.2015 - 21:54 | Son Güncelleme:

  Osmanlı Ocakları Ege Bölge Başkanı Ahmet Karaca'nın kullandığı kırmızı plaka dikkat çekti. Öte yandan Osmanlı Ocakları Ege Bölge Başkanlığı görevinde 6 ay bulunduktan sonra görevden kendi isteğiyle ayrıldığını belirten Ahmet Karaca, kırmızı plaka iddialarıyla ilgili "Ege Bölge Başkanlığı’nın kuruluşunda yer aldım ve 6 ay görev yaptım. Daha sonra kendi isteğimle ayrıldım. Benim o kurumla ilgili bağlantım 7-8 ay önce kesildi. Bugüne kadar kırmızı plakalı bir araca binmedim" dedi.

  Cumhuriyet Gazetesi’nden Hakan Dirik’in haberi: AKP bağlantısıyla gündeme gelen Osmanlı Ocakları yöneticileri, yasak olmasına karşın trafikte kırmızı plakayla seyrediyor. Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat’ın kendi unvanını taşıyan plakasının ardından Ege Bölge Başkanı Ahmet Karaca’nın da aracı kırmızı plakayla görüntülendi.

  Osmanlı Ocakları Bölge Başkanına kırmızı plaka iddiası KİM BU OSMANLI OCAKLARI?

  Trafikte seyir halindeyken başka bir sürücü tarafından görüntülenen aracın kırmızı renkli plakasında sarıyla “Osmanlı Ocakları Ege Bölge Başkanlığı” yazıyor. Görüntü sosyal medyada da tepki çekti. Kırmızı plakanın, devlet protokolünün resmi araçları dışında kullanımı yasak.

  Osmanlı Ocakları Bölge Başkanına kırmızı plaka iddiası

  KIRMIZI PLAKA AÇIKLAMASI

  Öte yandan Osmanlı Ocakları Ege Bölge Başkanlığı görevinde 6 ay bulunduktan sonra görevden kendi isteğiyle ayrıldığını belirten Ahmet Karaca, kırmızı plaka iddialarıyla ilgili "Ege Bölge Başkanlığı’nın kuruluşunda yer aldım ve 6 ay görev yaptım. Daha sonra kendi isteğimle ayrıldım. Benim o kurumla ilgili bağlantım 7-8 ay önce kesildi. Bugüne kadar kırmızı plakalı bir araca binmedim" dedi.

  Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan Osmanlı Ocakları Ege Bölge Başkanı yazılı kırmızı plakalı aracı kullandığı iddia edilen Ahmet Karaca, iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Manisa’da yaşadığını ve reklam ajansı sahibi olduğunu kaydeden Karaca, "Ege Bölge Başkanlığı’nın kuruluşunda yer aldım ve 6 ay görev yaptım. Daha sonra kendi isteğimle ayrıldım. Benim o kurumla ilgili bağlantım 7-8 ay önce kesildi. Bugüne kadar kırmızı plakalı bir araca binmedim, Osmanlı Ocakları Ege Bölge Başkanı yazılı özel plakalı bir araca binmedim. Bu fotoğrafın nereden çıktığını bilmiyorum. Bununla ilgili avukatımla görüştüm hukuki süreci başlatma kararı aldım. Çünkü suç teşkil eden bir konu ile adım yan yana konuluyor. Bununla ilgili hukuki süreci başlatacağız. Şu an Osmanlı Ocakları Ege Bölge Başkanı kimdir onu bile bilmiyorum" dedi.

  Osmanlı Ocakları Bölge Başkanına kırmızı plaka iddiası OSMANLI OCAKLARI’NA DOLANDIRICILIK SUÇLAMASI

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı