Gündem Haberleri

  Osmanlı 2000'e alkış

  Hürriyet Haber
  22.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Atıl Kutoğlu'nun, geçmişle günümüzü kaynaştırdığı ‘‘Osmanlı'dan Yarına’’ defilesi büyük beğeni kazandı Berna Yılmaz'ın himayesinde Şale Köşkü'nde düzenlenen defilede 24 manken 100'ün üzerinde kostüm sundu. Uluslararası fuarlarda da sergilenecek olan koleksiyonun izleyicileri arasında yabancı basın mensupları da vardı.

  Avusturya'da yaşayan ünlü modacımız Atıl Kutoğlu, 700'üncü yılını kutlayan Osmanlı İmparatorluğu'nu, 2000'li yıllarla harmanlayarak podyuma taşıdı. Berna Yılmaz'ın himayesinde ve Karsu Tekstil'in sponsorluğunda önceki gece gerçekleşen defilede Kutoğlu, geçmişle günümüzü kaynaştırdığı ‘‘Osmanlı'dan Yarına’’ adlı koleksiyonunu Türk ve yabancı davetlilerine sundu. 24 mankenin giydiği Osmanlı kültürünün izlerini taşıyan 100'ün üzerindeki kostüm, izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

  Kına gecesi

  Yıldız Şale Köşkü'nde sunulan defile sırasında Avrupa aristokrasisinin tanınmış isimleri arasında bulunan pop yıldızı Prens Hubertus von Hohenlohe bir şarkı seslendirirken, Kültür Bakanlığı'na bağlı Devlet Halk Dansları Topluluğu'nun Anadolu'nun değişik yörelerinin kıyafetleriyle canlandırdığı ‘‘Kına Gecesi’’ gösterisi de dikkat çekti.

  Fuarlara gidecek

  Yabancı basın mensuplarının ilgi gösterdiği defilede sergilenen koleksiyonda, Kutoğlu, yüzde yüz modal ve modal karışımlı pamuk, ipek ve yün kumaşlar ile hem yumuşak hem de göz alıcı renkler kullandı. Bu koleksiyon, Paris, Milano, New York, Taiwan ve Hong Kong'daki tekstil fuarlarında da sergilenecek.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı