Gündem Haberleri

  Osmaniye'de sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

  A.A
  29.10.2008 - 17:32 | Son Güncelleme:

  Osmaniye'nin Cevdetiye beldesinde tarlada fıstık topladıktan sonra ellerini yıkmak isteyen 9 ve 10 yaşındaki iki kız kardeş su kanalına düştü. Kanala düşen kardeşlerden 10 yaşındaki Nazife vatandaşlarca kurtarılırken, 9 yaşındaki Aslı İnce boğuldu.

  Nazife İnce (10) ile kardeşi Aslı İnce (9) hasat sonrası kalan ürünleri toplamak için evlerine bir kilometrelik mesafedeki tarlaya gitti.

  Bir süre tarlada fıstık toplayan Nazife ile kardeşi Aslı, daha sonra tarlanın yakınındaki Ger Köprüsü'nün altından geçen sulama kanalında ellerini yıkamak istedi.

  Bu sırada dengesini kaybeden Aslı kanala düşerken, ablası da kardeşini kurtarmak için kanala girdi. Akıntıya kapılan iki kardeşten Nazife, Şahin Dülger adlı vatandaş tarafından kurtarılırken, Aslı ise kayboldu. Aslı İnce'nin cesedi Adana Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik ekipleri tarafından bulunurken, olay yerine gelen baba Osman İnce (60) ile kardeşleri sinir krizleri geçirdi.

  Ceset otopsi yapılmak üzere Osmaniye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Cevdetiye Belde Belediye Başkanı İlhami Önal, olay sonrası yaptığı açıklamada, DSİ yetkililerini kanal çevresine koruyucu önlemleri almaları konusunda defalarca uyardıklarını belirterek, “Ancak bir tabela dışında hiçbir güvenlik önlemi alınmadı. Her yıl 2-3 çocuğumuzu bu kanalda kaybediyoruz. Artık yetkililerden gerekli adımların atılmasını istiyoruz” dedi.

  Cevdetiye İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Aslı İnce'nin derslerinde çok başarılı olduğu öğrenildi.

  Öte yandan, Osman İnce'nin 1'i resmi nikahlı 3 eşinden toplam 17 çocuğu olduğu kaydedildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı