Gündem Haberleri

  Osmaniye'de arazi anlaşmazlığı: 7 ölü

  Hürriyet Haber
  17.11.2001 - 16:10 | Son Güncelleme:

  Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'nde, arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan silahlı kavgada, ANAP İlçe Başkanı Ahmet Erdem ve Bayındırlı Köyü Muhtarı kardeşi Ali Erdem'in de aralarında bulunduğu 7 kişi öldü, 5'i ağır 10 kişi yaralandı.

  Osmaniye Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Bayındırlı Köyü'nde meydana gelen olayda, aralarında arazi anlaşmazlığı bulunan Çolak ve akrabaları Galip ailesi ile Erdem ailesi arasında, sabah saatlerinde çıkan tartışma, kısa sürede silahlı çatışmaya dönüştü. Olayda, ANAP İlçe Başkanı İsmet Erdem (50) ve köy muhtarı kardeşi Ali Erdem (54), Ahmet Erdem (25), Ahmet Galip (57), İsa Galip (53), Mehmet Çolak (36) ve Mehmet Çolak (60) öldü.

  Yaralılardan durumu ağır olan Ahmet Çolak (44), İsmet Çolak (45), Emine Çolak (35), Mehmet Erdem (45) ve Şenay Galip (25), hastanelerdeki ilk müdahalenin ardından Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Diğer yaralılar İsmail Galip (16), Hüseyin Erdem (40), Süleyman Erdem (55) Nuri Çolak (36), Yaşar Çolak'ın (14) Düziçi, Osmaniye ve Adana'daki hastanelerde tedavi altına alındığı bildirildi.

  Osmaniye Valisi İsmail Fırat, yaptığı açıklamada, olayın, aileler arasında uzun süredir var olan arazi anlaşmazlığından kaynaklandığını, soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirdi.

  Vali Fırat, her konunun mutlaka hukuki yollardan çözümlenmesi gerektiğini belirterek, ''Ancak, ne yazık ki böylesine küçük meselelersonucu kan dökülüyor. Arazi kavgasından çıkan üzücü bir olay. Köyde gerekli tedbirler alındı. Jandarma ekipleri takviye edildi'' dedi.

  Bu arada, Düziçi Kaymakamı Abdullah Dölek, köyde incelemelerde bulundu ve olayla ilgili bilgi aldı. 

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı