Gündem Haberleri

  Osmaniye’nin Haruniye Kaplıcaları Japonya’dan 500 konuk bekliyor

  Hürriyet Haber
  05.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Osmaniye’nin Düziçi ilçesindeki Haruniye Kaplıcaları yenilenerek sezonu üç aydan 12 aya çıkardı. Kaplıcanın işletmecisi Eyüp Batçık, sağlık turizminden pay almayı hedeflediklerini söyledi.

  Aynı zamanda Türkiye Kaplıca İşletmecileri Birliği Yönetim Kurulu üyesi olan Balçık "Sadece yurtiçi değil yurtdışına da hizmet sunmak için tanıtım çalışmalarına ağırlık verdik. İnternet ortamında kaplıcalarımızın özelliklerini dünyaya duyuruyoruz. Sağlık Bakanlığı’nın bu konuda tanıtıcı çalışmalar yapması bizi mutlu ediyor" dedi.

  Yapılan tanıtım sayesinde tesis önümüzdeki günlerde 500 kişilik bir Japon turist kafilesini ağırlayacak. Eyüp Batçık, Sağlık Bakanlığı’yla yapılan anlaşma kapsamında, sevk yaptıran Emekli Sandığı, BAĞKUR ve SSK’lı hastalara tedavi amaçlı hizmet verebileceklerini söyledi.

  Uludağ Üniversitesi Mikrobiyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nizamettin Şentürk’ün verdiği raporda, yapılan analizlerle Haruniye Kaplıcaları suyunun kaliteli ve mineral yönünden çok zengin olduğunun belirlendiğini ifade eden Batçık, şunları kaydetti: "İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle’nin verdiği rapora göre de Haruniye Kaplıcaları suyu, şişelenmesi halinde 1 yıl boyunca özelliğini koruyabilir. Bu nedenle kaplıca suyumuzun şişelenerek satılması için çalışma başlattık."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı