Gündem Haberleri

  Osman Baydemir’in acı günü

  Ferit ASLAN/ DİYARBAKIR,(DHA)
  25.08.2009 - 17:01 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR Büyükşehir Belediye Başkanı DTP'li Osman Baydemir’in dayısının iki oğlu Hakkari’de bulundukları aracın Zap Suyu’na uçması üzerine 5 gün arayla yaşamlarını yitirdi.

  Hakkari’de yol yapımını üstlenen bir firmada çalışan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’in kuzenleri 27 yaşındaki Sait Yılmaz ile kardeşi 21 yaşındaki Emrah Yılmaz, 17 Ağustos’ta Hakkari kent merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Depin Mevkii’nde Sait Yılmaz’ın kullandığı 06 SR 191 plakalı otomobil ile virajı alamayarak 100 metrelik uçurumdan Zap Suyu’na uçtu. Kazadan ağır yaralı olarak kurtulan Yılmaz kardeşler, Hakkari’de ilk tedavileri yapıldıktan sonra Van’a sevkedildi. Sait Yılmaz, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde aynı gün yaşamını yitirirken, kardeşi Emrah Yılmaz ise yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

  Kazada yaşamını yitiren Sait Yılmaz’ın cenazesi Diyarbakır’a getirilerek toprağa verilirken, Baydemir ile aile fertleri kurulan yasevinde taziyeleri kabul etti. Sait Yılmaz’ın yasını tutunan ailesi ile Baydemir, önceki gün Emrah Yılmaz’ın da ölüm haberiyle bir kez daha yıkıldı. Bu kez Emrah Yılmaz’ın cenazesi Diyarbakır’ a getirilip toprağa verilirken, ikinci bir yasevi açıldı. Baydemir, ikinci yasevinde de taziyeleri kabul ederken, kentteki bazı programlarına katılmadı. Baydemir, bugün DTP’nin 1 Eylül’de Diyarbakır’da düzenlenecek’ barış yürüyüşü’nün basın toplantısına katılırken, büyük üzüntü yaşadığı gözlendi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı