Gündem Haberleri

  Oslo ile çözemediğini Zana ile çözeceğine inanıyor

  Umut ERDEM / ÜSKÜP
  01.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Bağımsız Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana görüşmesine tepki göstererek, “PKK, BDP veya yakın unsurlar hâlâ Başbakan’ı oyalıyor. Oslo ile çözemediğini Leyla Zana ile çözeceğine inanmasını doğru bulmuyorum” dedi.

  Bahçeli, Balkan gezisinin Üsküp durağında şöyle konuştu:
  Bu sorun Leyla Zana sorunu değil. Zana ile görüşmeyle de çözülecek bir sorun değil. Terör sorunudur bu. Zana’nın PKK terörü üzerindeki yönlendirme ve etkileme derecesi veya görevi, sorumluluğu nedir bu da bilinmemektedir. Başbakan’ın bu oyuna düşmemesi lazım.

  ÖYM’ler devam etmeli

  Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı toplumsal olaylar uzun yıllardan beri devam eden terör ve çok yaygınlaşmış bulunan organize suçlar hâlâ varlığını koruyor ve devam ediyorsa o zaman Özel Yetkili Mahkemeleri devam ettirmekte, varsa uygulamadan doğan aksaklıkları giderecek bazı tedbirleri almakta yarar vardır.

  Suriye krizi iyi yönetildi

  Eğitim uçağının düşürülmesinden, siyasi iktidarın haberi olduğu andan itibaren yaşanılan krizi iyi yönettiği kanaatindeyim. Tüm uyarılara, diplomasiyi öne çıkartan tedbirleri başlatmanıza rağmen bir ihtimal benzer bir olayın yaşanabilmesi halinde geç kalmamak açısından da gerekli askeri tedbirleri de alabilirsiniz. Bu savaş için değil caydırıcılık vasfını öne çıkartan bir yaklaşımdır.

  Priştine’de akrabasını buldu

  Bahçeli, Kosova gezisi kapsamında Priştine’deki Sultan I. Murad’ın türbesini ziyaretinde, bağlı olduğu Fettahoğlu sülalesinden Muharrem Fettahoğlu ile tanıştı. Bahçeli ile Fettahoğlu’nun benzerliği dikkat çekti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı