GeriGündem Oslo’da tilki Türkiye’de milliyetçi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Oslo’da tilki Türkiye’de milliyetçi

Oslo’da tilki Türkiye’de milliyetçi
refid:21547594 ilişkili resim dosyası

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında dün toplanan MYK sonrasında açıklamalarda bulunan Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Oslo’da tilki postuna bürüneceksin, Türkiye’de konjonktürel milliyetçilik yapmaya devam edeceksin. Bunu kimse yutmaz. Takke düştü. Tayyip bey için kel göründü artık” dedi.

Koç, “Rahmetli hocanın (Necmettin Erbakan) bir deyimi vardı, ‘Seni gidi seni...’ diye. Şimdi onu söylemek bize düşüyor. Başbakana göre herkes ahmak, kendisi çok akıllı” diyerek, özetle şunları söyledi: “İstanbul’dan Hatay’a üç sefer Anadolujet uçuyor veya Türk Hava Yolları ve kim oldukları belirsiz birtakım insanlar Hatay’a giriyor, çıkıyor. Birtakım evler kiralanıyor. Bu evlerde 15-20 kişi kalıyor ve buranın sakinleri sürekli değişiyor. Resmi açıklamalarda ‘Suriye uyruklu dışında kimse yok’ denmesine rağmen şehir içerisinde birçok uyruktan insanın cirit attığı bir Hatay fotoğrafı çıkıyor karşımıza.”

Hürriyet’in manşeti hakkında

(Hürriyet’te ‘Teröre Tam Saha Pres’ başlığıyla manşet olan, TSK’nın PKK’yla mücadelede mutlak hâkimiyet ve tam pres denilen yeni konsepte geçmesine dair) Güvenlik boyutuyla ilgili olarak CHP terörle mücadeleyle Kürt sorununu ayıran bir parti. Terörle mücadelede bir hukuk devleti çerçevesinde ulusal ve uluslararası hukuktan doğan tüm yetkilerini kullanarak mücadele edilmesi gereğinin altı çizilen bir görüşümüz var. Kürt sorunu ayrı. Oslo’yu eleştirirken de onu söyledik. Silah bıraktıracaksan evet. Ama onun dışındaki siyasi muhataplık? Hayır. Siyasi konuların nerede görüşülmesi lazım? Meşru zeminde, TBMM’de. Kimlerle? Meşru siyasi kurumlarla görüşülmesi lazım. Milletin önünde, şeffaf. Bütün açıkladığımız bu. Ve buradan senaryo yazıp çıkartma yapanlara, çatlak üretenlere, fay hattı kuranlara, yani siyasi jeologluğa soyunanlara ne diyelim artık. Açık, net.
Kendi kafasına göre takılıyor herkes.”              

Yorumları Göster
Yorumları Gizle