Gündem Haberleri

  OSD, OICA yönetiminde

  AA
  18.10.2005 - 18:19 | Son Güncelleme:

  Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Uluslararası Motorlu Araç Üreticileri Birliği'nin (OICA) Yönetim Kurulu'ndan görev alacak.

  OSD'den yapılan açıklamaya göre, OSD, OICA'nın 14 Ekim 2005 tarihinde Avustralya'nın Sydney şehrinde yaptığı Genel Kurul toplantısında 2 yıl süreyle OICA Yönetim Kurulu'na seçildi.

  ABD, Japonya, Almanya, Fransa, İtalya ve Macaristan temsilcilerinin bulunduğu Yönetim Kurulu'nda OSD Genel Sekreteri Prof. Dr. Ercan Tezer görev yapacak.

  1919 yılında Paris'te kurulan OICA'ya, halen aralarında ABD, Japonya, Almanya, Güney Kore, Fransa ve İtalya gibi başlıca üretici ülkelerin bulunduğu 41 ülkenin ulusal otomotiv sanayi derneği üye bulunuyor.

  Ulusal dernekler arasında işbirliği kurarak ortak alanlarda çalışmalar yapan OICA, sanayi ile ilgili olarak küresel verileri toplayarak yıllık raporlar halinde yayımlıyor, sanayi politikalarının geliştirilmesine destek oluyor ve başta Birleşmiş Milletler olmak üzere diğer uluslararası kuruluşlarda otomotiv sanayinin temsilini sağlıyor.

  OICA aynı zamanda tüm dünyada düzenlenen otomotiv fuarlarını akredite ediyor ve uygun olanları her yıl düzenlenen OICA fuar listesine alıyor. Geçen yıl İstanbul Motor Show, OSD'nin olumlu raporu ile 2006 yılından itibaren OICA listesine alınmıştı.

  Açıklamada, OSD'nin bu üyelikle küresel alandaki çalışmaları daha da yakından izleme olanağına kavuşacağı belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı