Gündem Haberleri

  Oscar'la devr-i alem

  Hürriyet Haber
  22.12.2009 - 11:06 | Son Güncelleme:

  Güney Afrikalı hayvansever Lefson, hayvan haklarına dikkat çekmek için Oscar adlı köpeğiyle 7 ay boyunca 5 kıtada 29 ülkeyi dolaştı...

  En şanslı köpek dünyayı dolaştı / Foto Galeri

  Köpeklerine malikane yaptırdı / Foto-Haber

  Çevre sorunlarına dikkat çekmek için dünyayı turlayan gezginlere sık rastlanır. Ancak benzer bir seyahat ilk kez bir köpek tarafından gerçekleştirildi! Terrier kırması Oscar'ın, sahibi Joanne Lefson ile birlikte 7 ay önce hayvan haklarına dikkat çekmek ve barınaklardaki hayvanların sahiplenilmesini teşvik etmek amacıyla çıktığı dünya turu, 5 kıtada 29 ülkenin ziyaret edilmesinin ardından tamamlandı. Güney Afrika'nın Cape Town şehrinden başlayan ve 250 bin sterline mal olan seyahati Lefson evini satarak karşıladı. 38 yaşındaki havyansever, ailesinin karşı çıktığı maceraya "Hayvan haklarına dikkat çekmek için" çıktığını söyledi.

  TÜRKİYE'YE DE GELMİŞTİ

  Joanne Lefson, dünya turu sırasında pek çok tehlike atlattıklarını da belirtti. Lefson en heyecanlandığı anın, Oscar'ın Zambiya'da timsahlarla dolu nehre düşmesi olduğunu söyledi. Tur çerçevesinde İstanbul'a da gelen ikili, Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı'nı ziyaret etmişti.

  DİĞER HABERLER

    

    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı