Gündem Haberleri

  Oscar ona uğursuz geldi

  Hürriyet Haber
  23.02.2005 - 10:30 | Son Güncelleme:

  En kötü oyunculara verilen "Altın Ahududu" ödülüne "Kedi Kadın" (Catwoman) filmiyle aday gösterilen Halle Berry, Oscar ödülü kendisine uğursuz geldiği için kariyerinde düşüşe geçtiğini söyledi. İnternetteki "contact music" sitesinin haberine göre, 38 yaşındaki yıldız, 2002 yılında "Monster's Ball" (Kesişen Yollar) filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında kazandığı Oscar ödülünün kendisine uğursuz geldiğine inandığını kaydetti.

  Bu ödülü kazandıktan sonra bir daha Oscar'a aday gösterilmediğini anımsatan güzel oyuncu, “Bu ödülü kazanmam benim bir daha aday olmamı engelledi” dedi.

  “Kedi Kadın” filmindeki rolüyle Altın Ahududu Vakfı tarafından her yıl en kötü film ve oyunculara verilen Razzie ödülüne aday gösterilmesini de buna bağlayan Berry, Oscar'ı ikinci kez kazanmanın zor olduğunu söyledi. Berry, “Oscar'ı kazandıktan sonra düşüşe geçiyor ve adeta dibe vuruyorsunuz. Bir kez düştünüz mü kimse sizi bir daha farketmiyor ve üzerinizdeki tozu silkeleyip yeniden oyuna dönene kadar bu böyle oluyor” açıklamasında bulundu.

  Oscar kazanmanın kendisini bu hale getirdiğini savunan Halle Berry, altın heykelcikle ilgili görüşlerini de, “Bence Oscar kazanmış olmak uğursuz geliyor. Oscar'ın sanki bir laneti var. Bu yıl Razzie ödülünü alacağıma inanıyorum, çünkü kelimenin tam anlamıyla dibe vurmuş durumdayım” sözleriyle özetledi.

  Halle Berry, 2002 yılında “Monster's Ball” filmindeki rolüyle sinema tarihinde “En İyi Kadın Oyuncu” dalında Oscar kazanan ilk siyah sanatçı unvanını da kazanmıştı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı